Учител попитал класа:
- Кажете, деца, какво събужда интереса на един човек?
От първия ред Иванчо вдигнал ръка и казал:
- Мъже, които гледат голи жени!
Учителят:
- Иванчо! Напусни класната стая и утре...
- Иванчо, кажи какво имаме благодарение на химията?
- Блондинките.
Възрастна женица,иска да разбере колко е часът и пита:
- Момченце,имаш ли часовник?
- Да!(и продължава да тича)
По време на контролна работа по математика преподавателката, следейки работата на учениците, минала покрай чина на Иванчо:
- Иване, как реши толкова бързо тази задача?
- С помощта на ЕЛКА, госпожо! –...
Колко интересни са децата - да сложи през**ватив в джоба на баща си, само и само да отвличе вниманието на родителите от неприятните въпроси за училище.
Час по история:
- Марийке, коя е първата религия на българите?
- И аз това се чудя?!?
Директорът представя нова учителка:
- Деца, това е вашата нова учителка. Надявам се, че ще я харесате.
Иваночо:
- Хубаво тяло има.
Директора(гордо):
- Сам съм я избирал!
Директор на училище събира учителите и казва:
- Поздравявам Ви! Нашето училище е на първо място по популярност в София!
- Защото нашите ученици са решили най-добре задачите на олимпиадата по математик...
(учителски бисер):
- Въпроса ми сега е към този чин...А,ама той вече си е сложил раницата на гърба и се готви да си ходи
Урок по геометрия във Факултето:
- Иване, излез на дъската и докажи, че това е триъгълник.
- Т’ва е триъгълник, закле’ам се!!!
Малко момиченце се връща от училище. Майката започва да разпитва какво са учили.
- Днес четохме приказката за Червената шапчица, - казва момиченцето.
- И на какво ни учи тази приказка?
- Учи ни, че...
- Каква е разликата между добрия ученик и лошия?
- Лошия го бият родителите, а добрия учениците.
Двама ученици преписват на тест. Учителката ги вижда и припада а учениците викат:
-Урааааааа! Ураааааааа!
В училище въвели два нови предмета по избор: основи на религията и сексология. Всички ученици, разбира се, се записали сексология. Всички освен Иванчо.
Учителката учудена:
- Ама как, Иванчо, ти няма д...
- Тази година целия седми клас премина в осми и само вашия Иванчо премина в шести, защо?
- Мацката му е там.