На урок по руски език учителката пита Славчо:
- Я кажи, как успя да научиш падежите в руския език?
- Госпожо, научих ги по татковата методика.
- И каква е тя?
- Ами такава:
- Денят беше ИМЕНИТЕЛЕН.
-...
В едно основно училище в София най-малките ученици от 1 клас имали час по Трудово Обучение. И класната им казала:
- Значи деца, днес ще ходим на строеж. Затова ви моля да си сложите каските, които ще...
Един човек среща свой познат да тегли теле по главната улица.
- Къде си го помъкнал това говедо.
- Това е рушвет, а говедото е в университета.
- Мамо, в училище всички ми казват, че съм много разсеян. кажи, че не е така?!
- Момченце, ти живееш в апартамента отсреща.
Ученик:
- Господине, нямам химикал.
- Пиши на лист!Качил Михаил Димитров
Час по биология. Всички разказват как се грижат за животните си, някои дори ги носят със себе си. Става Петърчо и показва аквариум със златни рибки. Казва:
- Това са моите златни рибки. Аз се грижа за...
Между ученици:
- Баща ми ме хванам, че пуша.
- И кво?
- Накара ме да изпуша цяла кутия.
- И какво? Изпушил си ги? И всичко е наред?
- Да. Сега чакам да разбере, че пия.
Учителката вдига Иванчо!
- Иванчо, какво е твоята Родина?
- Моята Родина... Знаех го преди да ме вдигнете, но сега го забравих!
- Седни си! Двойка! Това е твоята майка!
- Ангеле, какво е твоята Родина...
Сега разбрах, защо в горните класове не пишат съчинение "Какво правих през лятото".
Учител по физическо възпитание:
”Как да пиша на момичето пет..., като природата й е писала шест?!”
Учителката предупреждава учениците:
- И да не забравите утре за контролното. Само смъртен случай може да оправдае отсъствието ви.
Един от учениците попитал:
- А ако съм сексуално изтощен?
- Тогава ще...
В час по етика и право дискутират лекото поведение на Ирена:
- Представете си, вървят Ирена и папата из Рим и който ги види се пита:
- Кой е тоз до Ирена?
забележка в бележника на Иванчо: "Пее в час по музика"
Учителката раздавава контролните на деца и гневно казва:
- Иванчо, не знам защо в твоята диктовка има абсолютно същите грешки, каквито има в диктовката на Мимето. Дали случайно това не се дължи на...
Ученичка пита съученичката си:
- Имаш ли си гадже?
- ДА.Едно и две наум!