В час по биология учител обяснява за храносмилателната система и вижда как Петърчо си хапва сандвич и го пита:
- Петърчо, какво правиш?
Петърчо невъзмутимо си яде и казва:
- Ами прилагам обясненията В...
В първия учебен ден една учителка се запознава с първокласниците. Учителката останала учудена след като всяко дете се представило като Терминатор. Моментално докладвала за това на директора:
- Господи...
Учителката:
- На колко години стана на миналия ти рожден ден?
Ученик:
- На седем.
Учителката:
- А на колко ще бъдеш на следващия ти рожден ден?
Ученик:
- На девет!
Учителката:
- Седни си! Двойка за гр...
Учител питa учениците:
- Деца, знаете ли кaк се лекувa лудa крaвa?
Ивaнчо:
- Не знaм, господине, вие би трябвало по-добре да познaвaте женa си...
Забележка в бележника на Иванчо: "Пее в час по музика".
Учителката дава задача да се напише изречение с думата "захар". Малкият Иванчо пише:
"Пия чай с лимон."
- А къде е захарта? - пита учителката.
- Разтворила се е...
Учителят се обръща към Мартин:
- Имаш 300 лева и даваш 100 лв. на сестра си, 35 на брат си и 7 на майка си. Какво ще ти остане?
- Очевидно е, че не ми е останъл мозък, ако направя подобно нещо - отгов...
Влиза ученик по средата на часа:
- Извинете, може ли гъбата?
Учителят:
- Ами не им знам прякорите, но гъбата да излезе.
Учителката връща проверените домашни работи.
- Джони - каза тя, домашната ти работа е много лоша. Не мога да разбера как един човек може да направи толкова много грешки.
- Не беше един човек, госпож...
Господин по химия пита ученичка:
- Какво правиш ?
Тя:
- Химията изучавам за последен път. Просто смесих веществата сълзите текат, и ето почна нещо да кипи и аз падам на колене и се моля на сички богов...
Учителката се кара на Иванчо:
- Нима можеш да броиш само до десет? Просто идея си нямам, какъв ще станеш, като голям...
- Съдия по бокс!
Майката пита Иванчо:
- Защо плачеш?
- Сънувах, че училището е изгоряло.
- Не плачи де, това е само сън!
- Плача точно за това…
- Какво е трагедия?
- Следващото ми контролно по математика..
Учителката:
Казваме:
- Аз пеех, ти пееше. А какво ще кажеш, ако пееше Марийка?
Иванчо:
- Стига пя!
Иванчо отива на училище. По пътя намерил огледало паднало на земята. Вдигнал го и казал:
- Мале колко грозна снимка, и аз да бях, и аз щях да я изхвърля!