Ученически

  1. В час по биология учител обяснява за храносмилателната система и вижда как Петърчо си хапва сандвич и го пита:
    - Петърчо, какво правиш?
    Петърчо невъзмутимо си яде и казва:
    - Ами прилагам обясненията В...

    Оценка 2.5 от 2 гласа
  2. В първия учебен ден една учителка се запознава с първокласниците. Учителката останала учудена след като всяко дете се представило като Терминатор. Моментално докладвала за това на директора:
    - Господи...

    Оценка 1 от 1 глас
  3. Учителката:
    - На колко години стана на миналия ти рожден ден?
    Ученик:
    - На седем.
    Учителката:
    - А на колко ще бъдеш на следващия ти рожден ден?
    Ученик:
    - На девет!
    Учителката:
    - Седни си! Двойка за гр...

    Оценка 2.5 от 2 гласа
  4. Учител питa учениците:
    - Деца, знаете ли кaк се лекувa лудa крaвa?
    Ивaнчо:
    - Не знaм, господине, вие би трябвало по-добре да познaвaте женa си...

    Оценка 5 от 1 глас
  5. Забележка в бележника на Иванчо: "Пее в час по музика".

    Оценка 1 от 1 глас
  6. Учителката дава задача да се напише изречение с думата "захар". Малкият Иванчо пише:
    "Пия чай с лимон."
    - А къде е захарта? - пита учителката.
    - Разтворила се е...

    Оценка 3 от 2 гласа
  7. Учителят се обръща към Мартин:
    - Имаш 300 лева и даваш 100 лв. на сестра си, 35 на брат си и 7 на майка си. Какво ще ти остане?
    - Очевидно е, че не ми е останъл мозък, ако направя подобно нещо - отгов...

    Оценка 2.5 от 2 гласа
  8. Влиза ученик по средата на часа:
    - Извинете, може ли гъбата?
    Учителят:
    - Ами не им знам прякорите, но гъбата да излезе.

    Оценка 0 от 0 гласа
  9. Учителката връща проверените домашни работи.
    - Джони - каза тя, домашната ти работа е много лоша. Не мога да разбера как един човек може да направи толкова много грешки.
    - Не беше един човек, госпож...

    Оценка 0 от 2 гласа
  10. Господин по химия пита ученичка:
    - Какво правиш ?
    Тя:
    - Химията изучавам за последен път. Просто смесих веществата сълзите текат, и ето почна нещо да кипи и аз падам на колене и се моля на сички богов...

    Оценка 3 от 1 глас
  11. Учителката се кара на Иванчо:
    - Нима можеш да броиш само до десет? Просто идея си нямам, какъв ще станеш, като голям...
    - Съдия по бокс!

    Оценка 3.66667 от 3 гласа
  12. Майката пита Иванчо:
    - Защо плачеш?
    - Сънувах, че училището е изгоряло.
    - Не плачи де, това е само сън!
    - Плача точно за това…

    Оценка 0 от 0 гласа
  13. - Какво е трагедия?
    - Следващото ми контролно по математика..

    Оценка 0 от 0 гласа
  14. Учителката:
    Казваме:
    - Аз пеех, ти пееше. А какво ще кажеш, ако пееше Марийка?
    Иванчо:
    - Стига пя!

    Оценка 3 от 1 глас
  15. Иванчо отива на училище. По пътя намерил огледало паднало на земята. Вдигнал го и казал:
    - Мале колко грозна снимка, и аз да бях, и аз щях да я изхвърля!

    Оценка 3 от 1 глас