Майката на Иванчо го пита:
- Иванчо, кога ще си оправиш оценките?
- Мамо, аз всеки ден се опитвам да си ги оправя, но учителката постоянно държи дневника при себе си...
- Татко, ти си голям късметлия!
- Защо?
- Няма да има нужда ми купуваш нови учебници. Оставам в същия клас!
- Николайчо кой е Димчо Дебелянов?
- Ооо, госпожо нямаме такъв нашия клас
Иванчо влиза в час. Учителката му казва да излезе и да влезе културно, както баща му влиза в къщи след работа. Иванчо излязъл, ритнал вратата с крак и изревал:
- Не ме чакаше, кучко!
Връща се момиченце от училище. До нея намаля скорост една кола. От колата се показва един мъж и казва:
- Ако се качиш в колата, ще ти дам шоколад.
Момиченцето:
- Не.
- Сладолед?
- Не.
- Нова кукла?
Мо...
- Деца! Днес ще рисуваме разни зеленчуци..(рисува краставица)
...Какво е това?
Децата:
- Х#й ! х#й !
Младата учителка разплакана тича да се оплаче на директора, че децата не я слушат и се държат непри...
- Кажи ми Иванчо, как се нарича човекът, който продължава да говори, дори когато никой не го слуша?
- Учител, господин учителю!
Гошо подхвърля на Дида с червената блузка от другият клас:
- Ааааах,като видя червено,се възбуждам като бик и чак очите ми се наливат с кръв!
- Утре ще съм със зелена пола - приготви се да пасеш!
Учителката:
- На колко години стана на миналия ти рожден ден?
Ученик:
- На седем.
Учителката:
- А на колко ще бъдеш на следващия ти рожден ден?
Ученик:
- На девет!
Учителката:
- Седни си! Дво...
- Иванчо, как така цялата ти ръка е мръсна, а два пръста са ти чисти?
- Днес се научих да свиря с пръсти!
- Тате, тате, учителката в училище ме научи да броя до пет!
- Я покажи!
- едно, две, три, толкова ли е трудно бе тъпанар(удря се по главата) четири, пет!!
Двама студенти си вървят, насреща им просяк почва да се моли. Единият категорично отказва да му даде и стотинка, а другият вади някой лев от портфейла си.
- Защо му даваш? Виж го само! Ще ги изпие?!
-...
Опити за извинителни бележки от "родителите".
Моля, извинете Петьо за отсъствието, защото имаше стомах.
Извинете Глория за вчера, тя ходи с доктор.
Извинете Таня (10год), не беше на училище заради про...
От ученическо съчинение:"Червената шапчица минала през гората, където имало едни особени гъби, а после не могла да различи баба си от вълка."
На родителска среща:
- Господин Иванов, вашият син пише съвсем дебилни съчинения!
- Хи-хи-хи!