Учител строго казва на учениците си:
-Само аз имам право да пиша с червена химикалка в тетрадките ви.
Глас от първия чин:
-Тогава бихте ли ми начертали полета, господине
Учителка изпитва ученик.
- Разкажи урока!
Ученикът мълчи.
- Кажи поне заглавието на урока!
Ученикът мълчи.
- Какъв предмет учим сега?
Ученикът мълчи. По едно време от задния чин се чува глас.
- Леле!...
- Тате, днес в класа си мерихме пишките, моята се оказа най-голяма!
- Иване, но ти се учителя все пак!
Учителка пита:
- Иванчо, ако в единия джоб имаш двадесет лева, а в другия тридесет, какво означава това?
- Означава, че съм обул чужди панталони.
Иванчо отсъствал от училище. На другия ден госпожата го пита къде е бил.
- Ходих с татко да заведем козата на пръч.
- Иванчо, татко ти не може ли сам да свърши тая работа?
- Може, госпожо, но козата с...
Един ден Иванчо казва на баща си:
-Тате, викат те в училище да оправиш един проблем.
- Какво си направил пак?
- Нямаше какво да правя и взривих тоалетните!
Бащата отишъл и оправил работата.
На следващ...
Учителката:
- Иванее!Моля се на Господ,един път да свършиш
(8-ми клас),та да се отърва от тебе,че до гуша ми дойде.
- Стига ма Госпожо!Вие с Марийка да не би да сте
се наговорили,да ми говорите едни...
Разговор между два първокласника:
А: Искаш ли да знаеш как да свалиш всяко момиче, което ти хареса, бързо и лесно?
Б: Разбира се ( :
А: Много просто - десен бутон на мишката и след това "запази изоб...
Най-доволни от първия учебен ден не били търговиците на цветя, а кръчметата до училищата.
Мaлко момиченце си пише домашните, чете въпрос:
- Кое разделя главата от тялото?
То се усмихва:
- Много просто кое - брадвата.
Студент е на изпит по история на БКП и абсолютно нищо не знае. Преподавателят отчаяно пита:
- Знаете ли поне какво е станало на 9 септември 1944 година?
- Не.
- А за Маркс чували ли сте?
- Не.
- А за...
Анкета в училищата:
"Какво мислите да правите след завършване на училище?"
Мнозинството от отговорите били:
"Ако ми провърви, то нищо..."
Учителката дава задача да се напише изречение с думата "захар". Малкият Иванчо пише:
"Пия чай с лимон."
- А къде е захарта? - пита учителката.
- Разтворила се е...