Ученически

  1. Иванчо към баща си:
    - Математичката ме нарече пълна нула! Тате, какво е нула? Обидно ли е?

    Оценка 0 от 0 гласа
  2. Иванчо се прибира тъжен вкъщи от училище. Баща му:
    - Какво, пак ли двойка?
    - Аха.
    - По какъв предмет?
    - По хорово пеене.
    - Ама и пееш по-силно от всички. И по-добре от всички!
    - Я си пеех по-силно от...

    Оценка 0 от 0 гласа
  3. Народно поверие.
    Ако от сутрин до вечер по пейките в парковете е пълно с деца с бири в ръка и цигари в устата - значи е почнала лятната ваканция.

    Оценка 0 от 0 гласа
  4. Иванчо се прибира щастлив:
    - Мамо, тате, спечелих олимпиадата по билогия!
    - Браво! А какво те питаха?
    - Питаха колко крака има щраусът и аз казах - три.
    - Но щраусът има само два крака!?!
    - Да, обаче...

    Оценка 0 от 0 гласа
  5. - За мен, моля, голямо уиски.
    - Момиче! Това е училищния стол!
    - Ох, извинете, нещо се бях замислила. Компот, моля...

    Оценка 0 от 0 гласа
  6. - Деца, - обръща се учителката към класа, - довечера ще има пълно лунно затъмнение. Това е много рядко явление, и се надявам, че ще го гледате. Запомнете, започва в девет и половина.
    - По коя програма...

    Оценка 4 от 1 глас
  7. Учителката казва на класа да нарисува семействата си.
    След малко отива при Иванчо и пита:
    - Защо си нарисувал баща си със синя коса?
    - Ами, защото нямах плешив молив.

    Оценка 0 от 0 гласа
  8. Иван отишъл на пазара в магазин за плодове и зеленчуци.
    Продавачката:
    Така!Добре,5кг. круши по 3лв.50ст.,10кг. ябълки по 2лв.80ст.,8кг. банани по 3лв.20ст.Общо 71лв.10ст.А ти имаш ли толкова пари?
    Ива...

    Оценка 5 от 1 глас
  9. Млад професор изнася лекция в университета. Накрая той пита:
    - Имате ли въпроси?
    След кратко мълчание се чува женски глас:
    - Женен ли сте?

    Оценка 0 от 0 гласа
  10. В час по математика:- Госпожо, чели ли сте поезия от Петрарка?
    - А ти решавал ли си неравенства от втора степен с помоща на графиката на квадратната функция?!?

    Оценка 0 от 0 гласа
  11. При шефа на цирка идва жена - дребничка, с очила, същинска божа кравичка. Казва:
    - Искам да стана при вас укротител на тигрите!
    Шефът се засмива:
    - Ами ето ги там тигрите, точно са се разбесняли, ходе...

    Оценка 0 от 0 гласа
  12. Една учителка пита Иванчо:
    -Иванчо, кое е бъдеще време на глагола крада?
    Иванчо отговаря:
    -Отиваш в затвора!

    Оценка 0 от 0 гласа
  13. Прибира се сина на мутра от училището за мутри и си показва бележника, а там "6". Бащата го пита:
    - Браво, сине! А за какво?
    - Казах, че щрауса има три крака!
    - Три ли? И за това имаш шестица?
    - Аха,...

    Оценка 0 от 0 гласа
  14. Най-зле в училище се представят децата, които имат собствен телевизор и нямат компютър, а най-добре тези с компютър и без телевизор. линк към новината

    Оценка 4 от 1 глас
  15. Син казва на майка си:
    - Повече няма да стъпя в училище!!!
    - Защо пък?
    - Не издържам повече! Иванчо мята по мен ракетки, Петьо ме удря с учебника по главата, а Гошко ме спъва по стълбите...Не, няма по...

    Оценка 0 от 0 гласа