Иванчо към баща си:
- Математичката ме нарече пълна нула! Тате, какво е нула? Обидно ли е?
Иванчо се прибира тъжен вкъщи от училище. Баща му:
- Какво, пак ли двойка?
- Аха.
- По какъв предмет?
- По хорово пеене.
- Ама и пееш по-силно от всички. И по-добре от всички!
- Я си пеех по-силно от...
Народно поверие.
Ако от сутрин до вечер по пейките в парковете е пълно с деца с бири в ръка и цигари в устата - значи е почнала лятната ваканция.
Иванчо се прибира щастлив:
- Мамо, тате, спечелих олимпиадата по билогия!
- Браво! А какво те питаха?
- Питаха колко крака има щраусът и аз казах - три.
- Но щраусът има само два крака!?!
- Да, обаче...
- За мен, моля, голямо уиски.
- Момиче! Това е училищния стол!
- Ох, извинете, нещо се бях замислила. Компот, моля...
- Деца, - обръща се учителката към класа, - довечера ще има пълно лунно затъмнение. Това е много рядко явление, и се надявам, че ще го гледате. Запомнете, започва в девет и половина.
- По коя програма...
Учителката казва на класа да нарисува семействата си.
След малко отива при Иванчо и пита:
- Защо си нарисувал баща си със синя коса?
- Ами, защото нямах плешив молив.
Иван отишъл на пазара в магазин за плодове и зеленчуци.
Продавачката:
Така!Добре,5кг. круши по 3лв.50ст.,10кг. ябълки по 2лв.80ст.,8кг. банани по 3лв.20ст.Общо 71лв.10ст.А ти имаш ли толкова пари?
Ива...
Млад професор изнася лекция в университета. Накрая той пита:
- Имате ли въпроси?
След кратко мълчание се чува женски глас:
- Женен ли сте?
В час по математика:- Госпожо, чели ли сте поезия от Петрарка?
- А ти решавал ли си неравенства от втора степен с помоща на графиката на квадратната функция?!?
При шефа на цирка идва жена - дребничка, с очила, същинска божа кравичка. Казва:
- Искам да стана при вас укротител на тигрите!
Шефът се засмива:
- Ами ето ги там тигрите, точно са се разбесняли, ходе...
Една учителка пита Иванчо:
-Иванчо, кое е бъдеще време на глагола крада?
Иванчо отговаря:
-Отиваш в затвора!
Прибира се сина на мутра от училището за мутри и си показва бележника, а там "6". Бащата го пита:
- Браво, сине! А за какво?
- Казах, че щрауса има три крака!
- Три ли? И за това имаш шестица?
- Аха,...
Най-зле в училище се представят децата, които имат собствен телевизор и нямат компютър, а най-добре тези с компютър и без телевизор. линк към новината
Син казва на майка си:
- Повече няма да стъпя в училище!!!
- Защо пък?
- Не издържам повече! Иванчо мята по мен ракетки, Петьо ме удря с учебника по главата, а Гошко ме спъва по стълбите...Не, няма по...