Студент говори на любознателната си хазайка:
- Знаете ли, госпожо, приех факта, че четете всичките ми писма. Обаче не мога да се примиря с това, че им отговаряте!
Учителя пита учениците:
- Колко е 7x7? Кажи, Иванчо.
- Тук не се чува, господине.
- Колко е 7x7?
- Тук не се чува, господине.
- Лъжеш. Я да си сменим местата тогава?!
Разменят си местата, Иванчо отива...
Изпит в университета. Студент излиза да говори с малко листче хартия, на което са написани няколко реда.
Преподавателят:
- Къде е отговорът на въпросите?
- В главата ми!
- А това какво е? - сочи л...
Учителката видяла няколко деца как правят физиономии докато си играят, и им казала:
- Деца, като бяхме малки нас учеха, че който си криви физиономията ще остане такъв като порасне.
Единият ученик коме...
Попитали една коза в кой ВУЗ учи.
Отговорът бил:
- Мееееиииии...
Деца, знаете ли, откъде идва електричеството? - пита учителка.
Аз знам! скача Иванчо от джунглата.
Защо мислиш така?
Ами защото сутринта татко, като искаше да се обръсне, каза: "Тия маймуни...
Връща се дете от училище и пита баща си:
- Татко, ти бил ли си войник?
- Да.
- И войниците от нищо не се страхуват, нали?
- Да.
- В такъв случай можеш да погледнеш бележника ми.
Студентски изпит. Професорът:
- Ей, вие тримата! Престанете да си предавате един на друг тази бележка!
- Това не е бележка - казва един от тях. Ние играем карти.
- О, извинете тогава...
- Васко, защо цял час стоиш над тази празна тетрадка?
- Това е тетрадката ми за смятане наум, госпожо!
Час по английски. Учителката:
- Преведете думата факир.
Иванчо първи вдига ръка. Учителката вижда и уточнява:
- На английски.
Иванчо сваля ръка.
Учителка пита децата:
- Какви бихте искали да станете като станете големи?
Иванчо:
- Аз искам да стана дебил.
Учителката, изумена пита:
- Защо, Иванчо?
- Като се разхождаме с татко в квартала, той пос...
Учителят изпитва ученик:
- Кажи, Иванчо, какво внасяме от Индия?
- Не знам, господине.
- А, откъде вземаме черния пипер?
- От съседката...
Учител хванал ученици да играят на белот и дърпa единия за ухото и му казва:
- Знаеш ли, за какво те наказвам?
- Знам...Не трябваше да цакам с попа....
В час по математика.
- Иванчо, ако ти дам два заека и още два заека, и още два заека, колко заека ще имаш?
- Седем.
- Защо?
- Защото си имам един вкъщи.
Учител влиза в час и вижда, че двама ученика се карат.
- Какъв е проблема?
- Намерихме десет лева и решихме да ги дадем на този, който излъже найдобре!
- Как не ви е срам! Аз на вашата възраст не съм...