- Деца! Днес ще рисуваме разни зеленчуци..(рисува краставица)
...Какво е това?
Децата:
- Х#й ! х#й !
Младата учителка разплакана тича да се оплаче на директора, че децата не я слушат и се държат непри...
В час по етика и право дискутират лекото поведение на Ирена:
- Представете си, вървят Ирена и папата из Рим и който ги види се пита:
- Кой е тоз до Ирена?
Връща се момиченце от училище. До нея намаля скорост една кола. От колата се показва един мъж и казва:
- Ако се качиш в колата, ще ти дам шоколад.
Момиченцето:
- Не.
- Сладолед?
- Не.
- Нова кукла?
Мо...
Час по английски. Учителката:
- Преведете думата факир.
Иванчо първи вдига ръка. Учителката вижда и уточнява:
- На английски.
Иванчо сваля ръка.
Учителката предупреждава учениците:
- И да не забравите утре за контролното. Само смъртен случай може да оправдае отсъствието ви.
Един от учениците попитал:
- А ако съм сексуално изтощен?
- Тогава ще...
Учител по физическо възпитание:
”Как да пиша на момичето пет..., като природата й е писала шест?!”
Иванчо влиза в час. Учителката му казва да излезе и да влезе културно, както баща му влиза в къщи след работа. Иванчо излязъл, ритнал вратата с крак и изревал:
- Не ме чакаше, кучко!
Сега разбрах, защо в горните класове не пишат съчинение "Какво правих през лятото".
- Николайчо кой е Димчо Дебелянов?
- Ооо, госпожо нямаме такъв нашия клас
- Васко, защо цял час стоиш над тази празна тетрадка?
- Това е тетрадката ми за смятане наум, госпожо!
- Иванчо, кой предмет ти е най-неприятен?
- Училищния дневник!
Учителката вдига Иванчо!
- Иванчо, какво е твоята Родина?
- Моята Родина... Знаех го преди да ме вдигнете, но сега го забравих!
- Седни си! Двойка! Това е твоята майка!
- Ангеле, какво е твоята Родина...
Между ученици:
- Баща ми ме хванам, че пуша.
- И кво?
- Накара ме да изпуша цяла кутия.
- И какво? Изпушил си ги? И всичко е наред?
- Да. Сега чакам да разбере, че пия.
Час по биология. Всички разказват как се грижат за животните си, някои дори ги носят със себе си. Става Петърчо и показва аквариум със златни рибки. Казва:
- Това са моите златни рибки. Аз се грижа за...
- Татко, ти си голям късметлия!
- Защо?
- Няма да има нужда ми купуваш нови учебници. Оставам в същия клас!