Учител питa учениците:
— Деца, знаете ли кaк се лекувa лудa крaвa?
Ивaнчо:
— Не знaм, господине, вие би трябвало по-добре да познaвaте женa си…
В училището питат син на мутра:
— Колко е две по две?
— Четири!
— А пет по девет?
— Нещо почнахте много въпроси да задавате, а!
- Иванчо, защо вчера не си бил на училище?
— Ами учителката имаше рожден ден и реших да й направя подарък.
— Какъв подарък?
— Ами не отидох на училище.
В първия учебен ден една учителка се запознава с първокласниците. Учителката останала учудена след като всяко дете се представило като Терминатор. Моментално докладвала за това на директора:
— Господи...
Учителката към ученик:
— Да би мирно стояло – не би дъска видяло.
Учителката пита Иванчо:
— Иване, имаше за задача да зарадваш два пъти някой. Ти кого зарадва и как?
— Отидох на гости на баба – тя много се зарадва. В неделя си тръгнах – тогава тя се зарадва още пове...
Учебен час. Отваря се вратата и влиза ученик.
— Защо закъсня? – пита го учителката.
— Исках да отида за риба, но баща ми не ми разреши, – отговаря Иванчо.
— Твоят баща правилно е направил! – казва учи...
Учител пита в час по зоология:
— Иванчо, към кое семейство се отнася кобрата очиларка?
— Към семейството на късогледите – отговорил ученикът.
Разбрало се, че краят на света ще е в петък и директорите на някои гимназии от Варна се събрали. Директорът на четвърта езикова гимназия предложил учениците да учат до вторник, а сряда и четвъртък да...
Учителката пита Иванчо:
— Кои зъби се появяват последни при човека?
— Изкуствените.
- Деца, – пита учителката, – кой ще каже какви пари имат американците? Гошко?
— Долари, госпожо.
— Правилно! А какви пари имат французите, Марийке?
— Франкове, госпожо.
— Точно така! А ние какви пари...
- Петърчо, какъв искаш да станеш като порастнеш?
— Полицай.
— А ти, Сашко?
— Бандит, за да можем пак да си играем заедно
Иванчо в час по математика. Учителката пита:
— На едно дърво има 3 пиленца. Стреляме по едното, колко ще останат?
— Госпожо, госпожо, може ли аз да кажа???
— Да, кажи Иванчо.
— Нито едно!
— Е как нито...
Влиза ученик по средата на часа:
— Извинете, може ли гъбата?
Учителят:
— Ами не им знам прякорите, но гъбата да излезе.
- От днес ще смятаме с компютри! – казва учителката на първокласниците.
— Супер! – радват се децата.
— Така, кой ще ми каже, колко ще бъде ако се прибавят пет компютъра към дванадесет компютъра.