Двама ученици преписват на тест. Учителката ги вижда и припада а учениците викат:
-Урааааааа! Ураааааааа!
Една учителка пита Иванчо:
-Иванчо, кое е бъдеще време на глагола крада?
Иванчо отговаря:
-Отиваш в затвора!
- Каква е разликата между добрия ученик и лошия?
- Лошия го бият родителите, а добрия учениците.
Малко момиченце се връща от училище. Майката започва да разпитва какво са учили.
- Днес четохме приказката за Червената шапчица, - казва момиченцето.
- И на какво ни учи тази приказка?
- Учи ни, че...
При шефа на цирка идва жена - дребничка, с очила, същинска божа кравичка. Казва:
- Искам да стана при вас укротител на тигрите!
Шефът се засмива:
- Ами ето ги там тигрите, точно са се разбесняли, ходе...
Попитали една коза в кой ВУЗ учи.
Отговорът бил:
- Мееееиииии...
Учителката:
- Иванчо, утре без родителите да не идваш в училището!
Иванчо:
- А вдругиден?...
Урок по геометрия във Факултето:
- Иване, излез на дъската и докажи, че това е триъгълник.
- Т’ва е триъгълник, закле’ам се!!!
(учителски бисер):
- Въпроса ми сега е към този чин...А,ама той вече си е сложил раницата на гърба и се готви да си ходи
В час по математика:- Госпожо, чели ли сте поезия от Петрарка?
- А ти решавал ли си неравенства от втора степен с помоща на графиката на квадратната функция?!?
Директор на училище събира учителите и казва:
- Поздравявам Ви! Нашето училище е на първо място по популярност в София!
- Защото нашите ученици са решили най-добре задачите на олимпиадата по математик...
Директорът представя нова учителка:
- Деца, това е вашата нова учителка. Надявам се, че ще я харесате.
Иваночо:
- Хубаво тяло има.
Директора(гордо):
- Сам съм я избирал!
Млад професор изнася лекция в университета. Накрая той пита:
- Имате ли въпроси?
След кратко мълчание се чува женски глас:
- Женен ли сте?
Деца, знаете ли, откъде идва електричеството? - пита учителка.
Аз знам! скача Иванчо от джунглата.
Защо мислиш така?
Ами защото сутринта татко, като искаше да се обръсне, каза: "Тия маймуни...
Час по история:
- Марийке, коя е първата религия на българите?
- И аз това се чудя?!?