Час по биология. Всички разказват как се грижат за животните си, някои дори ги носят със себе си. Става Петърчо и показва аквариум със златни рибки. Казва:
- Това са моите златни рибки. Аз се грижа за...
Ученик:
- Господине, нямам химикал.
- Пиши на лист!Качил Михаил Димитров
Майката на Иванчо го пита:
- Иванчо, кога ще си оправиш оценките?
- Мамо, аз всеки ден се опитвам да си ги оправя, но учителката постоянно държи дневника при себе си...
- Мамо, в училище всички ми казват, че съм много разсеян. кажи, че не е така?!
- Момченце, ти живееш в апартамента отсреща.
Един човек среща свой познат да тегли теле по главната улица.
- Къде си го помъкнал това говедо.
- Това е рушвет, а говедото е в университета.
Син казва на майка си:
- Повече няма да стъпя в училище!!!
- Защо пък?
- Не издържам повече! Иванчо мята по мен ракетки, Петьо ме удря с учебника по главата, а Гошко ме спъва по стълбите...Не, няма по...
Студентски изпит. Професорът:
- Ей, вие тримата! Престанете да си предавате един на друг тази бележка!
- Това не е бележка - казва един от тях. Ние играем карти.
- О, извинете тогава...
Студент от физическия факултет напуснал и отишъл да учи в духовната академия. Седи на проповед и по навик задремал. Дошъл при него свещеникът и го пита:
- А сега, сине мой, кажи: какво е Божията сила?...
В едно основно училище в София най-малките ученици от 1 клас имали час по Трудово Обучение. И класната им казала:
- Значи деца, днес ще ходим на строеж. Затова ви моля да си сложите каските, които ще...
На урок по руски език учителката пита Славчо:
- Я кажи, как успя да научиш падежите в руския език?
- Госпожо, научих ги по татковата методика.
- И каква е тя?
- Ами такава:
- Денят беше ИМЕНИТЕЛЕН.
-...
Най-зле в училище се представят децата, които имат собствен телевизор и нямат компютър, а най-добре тези с компютър и без телевизор. линк към новината
- Тази година целия седми клас премина в осми и само вашия Иванчо премина в шести, защо?
- Мацката му е там.
В училище въвели два нови предмета по избор: основи на религията и сексология. Всички ученици, разбира се, се записали сексология. Всички освен Иванчо.
Учителката учудена:
- Ама как, Иванчо, ти няма д...
Прибира се сина на мутра от училището за мутри и си показва бележника, а там "6". Бащата го пита:
- Браво, сине! А за какво?
- Казах, че щрауса има три крака!
- Три ли? И за това имаш шестица?
- Аха,...
Връща се дете от училище и пита баща си:
- Татко, ти бил ли си войник?
- Да.
- И войниците от нищо не се страхуват, нали?
- Да.
- В такъв случай можеш да погледнеш бележника ми.