Ученически

  1. Час по биология. Всички разказват как се грижат за животните си, някои дори ги носят със себе си. Става Петърчо и показва аквариум със златни рибки. Казва:
    - Това са моите златни рибки. Аз се грижа за...

    Оценка 5 от 1 глас
  2. Ученик:
    - Господине, нямам химикал.
    - Пиши на лист!Качил Михаил Димитров

    Оценка 0 от 0 гласа
  3. Майката на Иванчо го пита:
    - Иванчо, кога ще си оправиш оценките?
    - Мамо, аз всеки ден се опитвам да си ги оправя, но учителката постоянно държи дневника при себе си...

    Оценка 0 от 0 гласа
  4. - Мамо, в училище всички ми казват, че съм много разсеян. кажи, че не е така?!
    - Момченце, ти живееш в апартамента отсреща.

    Оценка 3.5 от 2 гласа
  5. Един човек среща свой познат да тегли теле по главната улица.
    - Къде си го помъкнал това говедо.
    - Това е рушвет, а говедото е в университета.

    Оценка 0 от 0 гласа
  6. Син казва на майка си:
    - Повече няма да стъпя в училище!!!
    - Защо пък?
    - Не издържам повече! Иванчо мята по мен ракетки, Петьо ме удря с учебника по главата, а Гошко ме спъва по стълбите...Не, няма по...

    Оценка 0 от 0 гласа
  7. Студентски изпит. Професорът:
    - Ей, вие тримата! Престанете да си предавате един на друг тази бележка!
    - Това не е бележка - казва един от тях. Ние играем карти.
    - О, извинете тогава...

    Оценка 0 от 0 гласа
  8. Студент от физическия факултет напуснал и отишъл да учи в духовната академия. Седи на проповед и по навик задремал. Дошъл при него свещеникът и го пита:
    - А сега, сине мой, кажи: какво е Божията сила?...

    Оценка 0 от 0 гласа
  9. В едно основно училище в София най-малките ученици от 1 клас имали час по Трудово Обучение. И класната им казала:
    - Значи деца, днес ще ходим на строеж. Затова ви моля да си сложите каските, които ще...

    Оценка 0 от 0 гласа
  10. На урок по руски език учителката пита Славчо:
    - Я кажи, как успя да научиш падежите в руския език?
    - Госпожо, научих ги по татковата методика.
    - И каква е тя?
    - Ами такава:
    - Денят беше ИМЕНИТЕЛЕН.
    -...

    Оценка 5 от 1 глас
  11. Най-зле в училище се представят децата, които имат собствен телевизор и нямат компютър, а най-добре тези с компютър и без телевизор. линк към новината

    Оценка 4 от 1 глас
  12. - Тази година целия седми клас премина в осми и само вашия Иванчо премина в шести, защо?
    - Мацката му е там.

    Оценка 0 от 0 гласа
  13. В училище въвели два нови предмета по избор: основи на религията и сексология. Всички ученици, разбира се, се записали сексология. Всички освен Иванчо.
    Учителката учудена:
    - Ама как, Иванчо, ти няма д...

    Оценка 0 от 0 гласа
  14. Прибира се сина на мутра от училището за мутри и си показва бележника, а там "6". Бащата го пита:
    - Браво, сине! А за какво?
    - Казах, че щрауса има три крака!
    - Три ли? И за това имаш шестица?
    - Аха,...

    Оценка 0 от 0 гласа
  15. Връща се дете от училище и пита баща си:
    - Татко, ти бил ли си войник?
    - Да.
    - И войниците от нищо не се страхуват, нали?
    - Да.
    - В такъв случай можеш да погледнеш бележника ми.

    Оценка 0 от 0 гласа