- Мамо, всички в училище говорят, че съм лъжец!
— Иванчо, че ти даже на училище не ходиш!
В час по химия учителката пита:
— В какво се разтварят мазнините?
— В тиган! – отговаря Иванчо.
Забележка в бележника на Иванчо: „Пее в час по музика“.
Учебен час. Отваря се вратата и влиза ученик.
— Защо закъсня? – пита го учителката.
— Исках да отида за риба, но баща ми не ми разреши, – отговаря Иванчо.
— Твоят баща правилно е направил! – казва учи...
В първия учебен ден една учителка се запознава с първокласниците. Учителката останала учудена след като всяко дете се представило като Терминатор. Моментално докладвала за това на директора:
— Господи...
Учителката вдига Иванчо да го изпитва и пита:
— Колко е две по две?
— Четири – отговаря веднага.
Тогава учителката отива при него, хваща го за раменете и раздрусвайки го пита:
— Казвай кой си ти и...
- Петърчо, какъв искаш да станеш като порастнеш?
— Полицай.
— А ти, Сашко?
— Бандит, за да можем пак да си играем заедно
Учителката пита Иванчо:
— Иване, имаше за задача да зарадваш два пъти някой. Ти кого зарадва и как?
— Отидох на гости на баба – тя много се зарадва. В неделя си тръгнах – тогава тя се зарадва още пове...
Иванчо в час по математика. Учителката пита:
— На едно дърво има 3 пиленца. Стреляме по едното, колко ще останат?
— Госпожо, госпожо, може ли аз да кажа???
— Да, кажи Иванчо.
— Нито едно!
— Е как нито...
- Мъжо, говорих с класната на нашия син.
— Какво каза тя?
— Дисциплината му била образцова.
— Шегуваш се?
— Кротко си… изтрезнявал на задния чин.
- Иванчо, това Иван Вазов ли е?
— Не, госпожо, това е неговият портрет!
Учителката пита Иванчо:
— Кои зъби се появяват последни при човека?
— Изкуствените.
Учителката по математика пита Иванчо:
— Ако имаш 20 бонбона и аз взема половината, колко ще имам?!
— Здрави кости ли? Никакви!
- Тате, тате, учителката в училище ме научи да броя до пет!
— Я покажи!
— Едно, две, три, толкова ли е трудно бе тъпанар (удря се по главата) четири, пет!!
Син на мутра се прибира вкъщи след последния учебен ден. Баща му го пита:
— Е, сине, как завърши?
— Ами, тате, 5 двойки… — Мале-е-е, голям бой ще падне!
— Знам, тате, взел съм адресите на даскалите.