Иванчо се прибира у дома:
- Тате, днес в училище имаше такава случка, че твоята заплата няма да стигне!
- Две хлапета си говорят:
- Иванчо, ти кога си роден?
- На 29 февруари 1996 г.
- Провървяло ти е.
- Какво ми е провървяло, само веднъж на 4 години празнувам рождения си ден!
- Провървяло ти е, че 1996...
Съчинението на тема "Как изкарах лятото", написано от Иванчо започва така:
"За през ваканцията заминах на село при баба. Там бяха и две осмокласнички Кети и Ваня...Госпожо, ако искате четете нататък,...
Учител обяснява на учениците правила за добро поведение:
- По стълбището мъжът винаги върви пред дамата? А някой от вас знае ли защо?
Иванчо се обажда:
- Защото дамата не знае не знае на кой етаж ж...
Учителка от френската гимназия изнася резултатите от матурата:
- Ако не броим грешките, имаш 4,25...
Между ученички:
-Ти каква мислиш да станеш,когато пораснеш?
-Ами...първо мисля да стана руса...
Дете след посещение на зоопарка пише съчинения на тема, как е изкарало почивните дни:
"Видях елен. Той има закачалка на главата."
Каква е разликата между добрия и лошия ученик?
Лошият го бият родителите, а добрият - съучениците.
- Снощи сънувах ,че участвам в онези игри ,кадето трябва да ядеш.
- А ти снощи вечеряла ли си.
- Иванчо, къде загива цар Симеон Велики?
- На 65 страница, в учебника, горе вдясно!
Учител дава на Иванчо за наказание да напише у дома 100 пъти:
"Повече никога няма да говоря на "ти" с учителя си!"
На другия ден учителят отваря тетрадката на Иванчо и гледа, че е написал изречениет...
Час по математика:
- Като решавате задачите, не залитайте по цели решения!
В час по физическо, учителката повтаряла на първокласниците:
-Леви, леви...
Един от учениците учудено попитал:
- А, какво да правим с десния крак госпожо?
Учителката пита:
- Деца, кое ви хареса най-много в музея?
Иванчо:
- Как Марийка падна по стълбите!
Учителката:
- Кои птици са полезни за човека?
Иванчо от последния чин:
- Печените, госпожо!