Ученик от 12 клас се явява на матура. Минути преди началото от комисията питат:
- Има ли някакви въпроси или неясноти преди да започнем?
- Да - по какво е матурата?
На изпит. Професорът:
- Кажете, ако обичате, нещо за квадратния тричлен!
Студентката:
- Знаете ли, господин професор, такова нещо въобще не мога да си го представя...
Учителката:
- Нямаш домашно! Кой номер си?
- двайсет и пети, но нямах никакво време и затова не го написах!
- Добре. А защо нямаш домашно?
- От днес ще смятаме с компютри! - казва учителката на първокласниците.
- Супер! - радват се децата.
- Така, кой ще ми каже, колко ще бъде ако се прибавят пет компютъра към дванадесет компютъра.
В час:
- Иванчо, какво му липсва на космонавта в космоса?
- Жени.
- Въздух, Иванчо!
- Ами аз това казвам, въздух, за да напомпа надуваемата кукла.
Учителката дава задача на класа да напишат своите мисли на тема власт, какво е това. После чете на глас:
"Власт - това е когато правиш добро"
"Власт - това е когато правиш добро и наказваш злото"
"Вла...
- Тате, кажи как си взимаше изпитите?
- На вас момичетата ви е лесно, вдигаш поличката и - готово...
- А ако изпитващият е жена?
- Полата се вдига за да си вземеш пищовите, глупаче!
Ученик пише домашно:
"Помагам вкъщи на мама и татко, чистя, подреждам, готвя, пера, ходя до магазина!". Майка му прочита и казва:
- Нищо от това не правиш?
Ученика:
- Но нали искат да напишем съчинени...
- С тази девойка седяхме на един чин, после се оженихме и ни се родиха деца.
- А после какво стана?
- После ни сложиха в различни класове...
Иванчо:
- Татко, днес учителката зададе въпрос и аз първи вдигнах ръка!
- Вярно ли? И какво каза тя?
- Попита кой не може да реши задачата.
Учителката по физика:
- Иванчо, защо когато светнем лампата, първо се вижда, а после се чува?
- Защото очите са по-напред от ушите!
На изпит по руски език. Учителката пита Иванчо:
- Скажи меня за Ленин.
- Он плешив!
- Садист, двье!
- Кой садист, ма, да не съм го оскубал аз!
Инспектор отива на проверка в училище и пита учениците:
- Дечица, какво рисувате днес?
- Мама.
- А какво рисувахте вчера?
- Мама.
- А завчера?
- Мама.
- Нима всеки ден рис...
Родители дали синовете си близнаци в първи клас. Първия ден те носят вкъщи бележка от учителката:
"Синьора Роси, децата ви твърдят, че се наричат Бен Ладен и Саддам Хюсеин. Това истина ли е, или...
- Иванчо, защо баща ти днес беше в училището?
- Госпожата го извика, за да се оплаче от поведението ми.
- И какво стана?
- Сега вика майка ми, за да се оплаче от поведението на баща ми.