В училище.
- Иванчо! На дъската!
- Госпожо, много сте самокритична.
Час по физическо. Учителя:
- Така, кои от вас пушат? Честно! Без лъжене! Ти, ти и ти! Ясно. Значи, така! Ние с вас ще запалим по цигара, а другите две обиколки на училището бегом...
- Шест години не пих, не пуших, за момичета въобще не помислях...После нашите ме заведоха на училище...
Край на учебната година. Учителката дава списък с книгите за задължителено четене. Децата почват да се оплакват, че няма как да купят толкова книги. Иванчо става и пише на дъската:
WWW.NARODNABIBLIOT...
Учителката:
- Защо нямаш тетрадка и химикалка?
Иванчо:
- Седем и половина сутринта е, радвайте се, че нося дрехи.
Учителката пита Иванчо:
- Иванчо, изброй ми седемте чудеса на света!
Иванчо отговаря:
- Амиии... пирамидите, мавзолея, две други и още три.
Учителката преподава на учениците урока по деление. Написва на дъската с тебешир "2:2" и пита:
- Деца, какво означава това?
- Равен резултат - отговарят учениците.
Урок по биология. Учителката:
- Иванчо, разкажи на целия клас, как се размножават дъждовните червеи?
- Чрез деление, госпожо.
- А по-подробно?
- С лопата.
По време на тест по съобразителност в трети клас, на въпроса " Морков, лук, картоф, Мерцедес. Коя от думите е излишна?" , 99% от децата отговорили " Морков, лук, картоф"
На всички незаловени производители и разпространители на марихуана,
са били подарени дипломи за средно образование,със специалност:
"Икономист-счетоводител в търговията и селското стопанство"!
Учителката:
- Деца, измислете изречение със словосъчетанието "..., както и очаквах...". Давай, Васко!
- Татко се върна от командировка, и ми донесе подарък, както и очаквах.
- Браво! Сега ти, Петьо.
-...
Учителка в час по история:
- Научете се да мълчите без да говорите!
Родители - деца:
4 клас: "Написа ли си домашното?"
9 клас: "В портфейла ли си ми ровил?"
11 клас: "Ходи ли днес на училище?"
Ужасена учителка:
- Не искам да викам и да крещя-я-я...
Един ден, една от студентките закъснява за лекция!
След часа, професорът любезно я пита:
- Колежке, вие вчера бяхте ли на театър!
- Ами не, бях много изморена и си бях в леглото!
- А имаше ли много хо...