Учителката се оплаква на бащата на Иванчо:
- Вашият син нарисува на муха на чина си, като истинска и си натъртих ръката като се опитах да я убия.
- Това нищо не е, - казва бащата - той веднъж нарисува...
Върви по училищния коридор Иванчо с кибрит в ръка, а насреща му директора:
- Ще оттуча аз теб от цигарите, келеш такъв!
- Господин директор, чесна дума, не пуша!
- А тогава кибрита за какво ти е?
- Па...
- Затруднява ли ви въпросът? - пита професорът.
- Никак, господин професор, отвръща студентът. - Затруднява ме отговорът.
Говорят си баща и син.
- Сине, как се казва директора на училището?
- Не знам.
- А класната ти как се казва?
- Не знам.
- Ама си и ти...На 15 години си вече, само:"Не знам!Не знам!" А в кой клас поне...
Учителката:
- Деца! Сега ще ви разкажа приказката за девицата.
- За девицата?! - удивени питат децата.
- Но това е приказка, деца!
Господ събира директорите на най-големите училища, за да ги предупреди за потопа, който ще настане в града в петък. Директорите благодарят и съобщават на учениците.
Директорът на Руската гимназия:
- У...
Двама студенти инженери си говорят:
- Е, много готино колело имаш!
- Да бе, представи си, вървя си оня ден в студенския град и гледам една мадама кара колело. Когато мина покрай мен изведнъж би спирач...
Час по английски:
- Думата allways говори ли ви нещо? Момичета, свалете ръце!
След студентски изпит:
- Предадох бял лист.
- И аз предадох бял лист.
- Ей, да не си помислят, че сме преписвали!
Студент се връща от изпит, а родителите му го питат как е минал. Той отговаря:
- Изпита премина на две части - тържествена и божествена.
- Как така, тържествена и божествена - се чудят родителите му?...
Учениците с нетърпение вече чакат ваканцията....
- Пак имаш двойки в бележника, Иване? Някакво оправдание?
- Не знам : или е наследственост или е от семейната среда.
Иванчо изцапал прозореца на класната стая и директорът го наказва:
- До обяд да си боядисал всичките птозорци на първия етаж!
След като Иванчо бил готов отива при директора и му казва:
- Шефе, остана...
Урок по анатомия в училище. Учителката обяснява на децата:
- Ученици, започваме да изучаваме интересен предмет. Това е свързано с факта, че скоро в нашия клас момчетата ще започнат да се интересуват о...
На урок по богословие в училище, преподавателят казва:
- Сега ще ви разкажа, как се е появил първият човек.
Иванчо вдига ръка.
- Кажи Иванчо!
- Ами, как да кажа..... С удоволствие бих чул, как се е п...