2030 година. Урок по български език:
- И запомнете, деца, главното правило на пунктуацията: след усмивка запетайка не се слага...
Учителката дава задача да се напише изречение с думата "захар". Малкият Иванчо пише:
"Пия чай с лимон."
- А къде е захарта? - пита учителката.
- Разтворила се е...
Майката пита Иванчо:
- Защо имаш двойка на диктовката?
- Заради отсъствие.
- Не си бил на училище?!
- Бях, но съседа по чин не беше.
- За мен, моля, голямо уиски.
- Момиче! Това е училищния стол!
- Ох, извинете, нещо се бях замислила. Компот, моля...
Изпит в университета. Студент излиза да говори с малко листче хартия, на което са написани няколко реда.
Преподавателят:
- Къде е отговорът на въпросите?
- В главата ми!
- А това какво е? - сочи л...
Изпит по Физика:
- Колега, зле е, но хайде, последен въпрос. Отговорите ли - 3. Значи, пътувате във влак, топло ви е. Какво правите?
- Събличам си якето - отговаря студентът.
- Пак е горещо...
- Ами,...
Анкета в училищата:
"Какво мислите да правите след завършване на училище?"
Мнозинството от отговорите били:
"Ако ми провърви, то нищо..."
Студент е на изпит по история на БКП и абсолютно нищо не знае. Преподавателят отчаяно пита:
- Знаете ли поне какво е станало на 9 септември 1944 година?
- Не.
- А за Маркс чували ли сте?
- Не.
- А за...
Час по география.
Учителката: Мария, моля, посочи Америка на картата.
Мария: Ето тук.
Учителката: Браво. Сега ученици, кой откри Америка?
Учениците: Мария, госпожо!
Мaлко момиченце си пише домашните, чете въпрос:
- Кое разделя главата от тялото?
То се усмихва:
- Много просто кое - брадвата.
Най-доволни от първия учебен ден не били търговиците на цветя, а кръчметата до училищата.
Госпожата по история вдига Мария на картата и пита:
- Покажи ми къде е Америка!
Мария посочва:
- Тук!
Госпожата:
- Добре. А сега деца, кажете кой е открил Америка?
Деца в един глас:
- Мария!
Разговор между два първокласника:
А: Искаш ли да знаеш как да свалиш всяко момиче, което ти хареса, бързо и лесно?
Б: Разбира се ( :
А: Много просто - десен бутон на мишката и след това "запази изоб...
Топката още летеше към прозореца на директора, а децата вече играеха на криеница...
Учителката:
- Иванее!Моля се на Господ,един път да свършиш
(8-ми клас),та да се отърва от тебе,че до гуша ми дойде.
- Стига ма Госпожо!Вие с Марийка да не би да сте
се наговорили,да ми говорите едни...