- Я кажи Гошо,утре какъв ден е?
- Ден на народните будилници.
Млада учителка влезнала за първи път в час и казала на учениците си:
- Момчета, ако се държите добре, утре ще дойда с пола.
И всички се държали добре.
На следващия ден, учителката дошла с пола и казал...
Една учителка попитала един ученик:
- В какво глаголно време е глагола "ще кротувам"?
- В Бъдеще Невъзможно! - отговорил той.
- Мъжо, говорих с класната на нашия син.
- Какво каза тя?
- Дисциплината му била образцова.
- Шегуваш се?
- Кротко си... изтрезнявал на задния чин.
На родителска среща:
- Господин Иванов, вашият син пише съвсем дебилни съчинения!
- Хи-хи-хи!
Учител влиза в час и вижда, че двама ученика се карат.
- Какъв е проблема?
- Намерихме десет лева и решихме да ги дадем на този, който излъже найдобре!
- Как не ви е срам! Аз на вашата възраст не съм...
Иванчо казва на майка си:
-Мамо, учителката по математика ме похвали.
Майката:
-Много добре!Какво каза?
Иванчо:
-Каза,че от всички идиоти в класа аз съм най-големият!
Какви са атрибутите на Посейдон? (учителка по литература в МГ Варна)
- Колкото по-малко дишате, толкова по-добре. (учител по биология в МГ Варна)
- Не виждам дъската. (учителка в МГ Варна пред дъск...
- Иванчо, защо си гледаш часовника през десет секунди?
- Госпожо, страхувам се, че всеки момент звънецът ще прекъсне този страшно интересен урок!
- Кое е по-страшно от китайската азбука?
- Китайската Морзова азбука.
Учителката влиза в клас, придружена от двама непознати.
- Деца, това са двама геолози, казва тя. - А ти, Иванчо, ще заведеш господата до мястото, където си намерил онези хубави лъскави камъни.
- Днес...
В час по математика:
- Иванчо, признай си, че си преписал от Марийка!
- А как разбрахте?
- Марийка на последната задача е написала"Не знам", а ти:"Аз също."
Говорят си баща и син.
- Сине, как се казва директора на училището?
- Не знам.
- А класната ти как се казва?
- Не знам.
- Ама си и ти...На 15 години си вече, само:"Не знам!Не знам!" А в кой клас поне...
Учителката:
- Деца! Сега ще ви разкажа приказката за девицата.
- За девицата?! - удивени питат децата.
- Но това е приказка, деца!
Господ събира директорите на най-големите училища, за да ги предупреди за потопа, който ще настане в града в петък. Директорите благодарят и съобщават на учениците.
Директорът на Руската гимназия:
- У...