Попитали известен американски психолог:
- Какво е мнението ви за сексуалното възпитание на децата в училищата?
- Съгласен съм с това възпитание, обаче на учениците не трябва да се дават домашни упражн...
Урок в училище. Учителят пита:
- Пешко, колко е 2х2?
Пешко мълчи.
- Защо не знаеш?
- Ами, мама я нямаше вкъщи вчера и нямаше кой да ми помогне.
- Сядай си двойка. Тони, я ти кажи, колко е 2х2?
Тони с...
Учителят пита ученик:
- Гошко, на колко години беше на предишния си рожден ден?
- На 8.
- А на колко години ще бъдеш на следващия рожден ден?
- На 10.
- Дай бележника, пиша ти двойка.
- Грешите, госпо...
Иванчо се връща от училище и казва на баща си:
- Тате, утре си канен на специална родителска среща в училище.
- Как така специална?
- Ами само аз, ти, директорът и двама полицаи от Трето районно...
Първокласник отива в лекарския кабинет:
- От какво се оплакваш детенце? - пита угрижен докторът.
- От мама...
Иванчо много обичал математиката, затова събрал целия клас и го извадил.
Добър ден, деца! Аз съм новата ви класна ръководителка. Казвам се Мария Иванова и съм фенка на BMW.
А сега нека всяко от вас, деца, се представи по същия начин!
- Аз се казвам Петърчо, и съм фен на BM...
Стар професор разказва на свой колега:
- Представяш ли си, сънувам, че чета лекция.
- И какво?
- Как какво! Събуждам се - действително чета лекция...
Чочо, едно гълъбче ми каза, че са те изпитали.Колко получи?
-Питай гълъбчето ,мамо!
Гогол страдал от тройственост, която се състояла в това, че с
единия крак той стоял в миналото, с другия приветствал бъдещето, а между краката му била страшната действителност. (съчинение)
---
Ахил...
На Иванчо му дали за домашно да напише как се е появил на бял свят.И той питал майка си:
-Мамо,как съм се появил на бял свят?
-В зелка те намерихме!
Иванчо питал и баща си:
-Тате,как съм се появил?
-В...
Урок по математика в търговско училище:
Учителят:
- Иванчо, колко е две по две?
- Сто, учителю.
- Грешка, Иванчо! Петърчо, колко е две по две?
- Осем!!!
- Правилно, Петърчо. Някъде към седем-осем, но...
Водят първолак в училището на 15-ти септевмри:
- Какво съм направил? И защо 12 години ми дават!!!
Прибира се Иванчо, а баща му го пита:
- Е, как мина днес в училище?
Иванчо обидено:
- Аз с баща-двойкар няма да разговарям.
Професор пита студент:
- Я ми кажи колко крушки има в този кабинет?
Студентът мисли и накрая казва:
- Ами 20.
- Не - 21. Нося си фенерчето.
Същият студент на поправка.
- Я кажи колко крушки има в този...