Дядо се кара на внука си за двойка по история:
- Като бях ученик, имах само шестици по история!
- Разбира се, дядо, но тогава историята е била с цели 50 години по-малка!
Учителката:
- Иване, стани и стой прав до края на урока!
- Ама госпожи, какво съм направил?
- Нищо, просто зад теб е Генко и ме дразни физиономията му.
Последен звънец. Директора към учителка:
- Госпожо Петрова, Вие сте учител по литература! Трябва да учите децата на красивото, а не как се отваря бирена бутилка без отварачка!
Част от образователната реформа: за да запомнят по-добре таблицата за умножение, е решено да бъде отпечатвана на кутиите на Виктори Лайтс.
Една учителка се прибира в къщи и казва на съпруга си:
- Днес им обяснявах, обяснявах, обяснявах урока и накрая даже аз го разбрах.
- Иванчо, признай, кой ти е написал това съчинение, което имаше за домашно?
- Не знам, честна дума! Легнах рано да спя, госпожо.
Баща гледа бележника на Иванчо:
- Виж си само оценките - само едни тройки, нито една четворка, петица или шестица!
- Тата, нали ни е средно училището!
-Госпожо, дъщеря ви ходи ли по дискотеки, насам-натам?
-НЕ,ходи на манастири.
Анка Билчева, Химия. 10.03.2006
Госпожата по математика към говорещия клас:
- Имайте търпение, деца.. свършвам!
По време на урок децата станали много шумни и за да ги успокои учителката започва да им обяснява за произхода на мълниите.
- Надявам се, че разбрахте всичко? Иванчо, кажи защо мълнията не удря никога...
- Децата, които се учат за 4, 5 и 6, попадат в рая. А които се учат за 2 и 3 - в ада!
- Госпожо, живи не завършват ли?!...
- Тате, всички в училище говорят, че родителите ми са необразовани.
- А какво е това училишще, сине?
Ученик на абитуриентския бал признава на учителката си:
- Искам да ви се извиня. За всички тези единадесет години не съм учил за нито едно контролно. Помните ли, че на чина ми постоянно стоеше един не...
-Тате, днес учителката ми каза, че съм пълна нула по математика!Тате, какво е нула, обидно ли е това?
- Госпожо, това упражнение устно ли ще го направим?
Учителката:
- Да, Евгени.
Генчо:
- Благодаря ти, Господи!
Учителката:
- Няма защо...