Ученически

  1. Дядо се кара на внука си за двойка по история:
    - Като бях ученик, имах само шестици по история!
    - Разбира се, дядо, но тогава историята е била с цели 50 години по-малка!

    Оценка 0 от 0 гласа
  2. Учителката:
    - Иване, стани и стой прав до края на урока!
    - Ама госпожи, какво съм направил?
    - Нищо, просто зад теб е Генко и ме дразни физиономията му.

    Оценка 0 от 0 гласа
  3. Последен звънец. Директора към учителка:
    - Госпожо Петрова, Вие сте учител по литература! Трябва да учите децата на красивото, а не как се отваря бирена бутилка без отварачка!

    Оценка 0 от 0 гласа
  4. Част от образователната реформа: за да запомнят по-добре таблицата за умножение, е решено да бъде отпечатвана на кутиите на Виктори Лайтс.

    Оценка 0 от 0 гласа
  5. Една учителка се прибира в къщи и казва на съпруга си:
    - Днес им обяснявах, обяснявах, обяснявах урока и накрая даже аз го разбрах.

    Оценка 0 от 0 гласа
  6. - Иванчо, признай, кой ти е написал това съчинение, което имаше за домашно?
    - Не знам, честна дума! Легнах рано да спя, госпожо.

    Оценка 0 от 0 гласа
  7. Баща гледа бележника на Иванчо:
    - Виж си само оценките - само едни тройки, нито една четворка, петица или шестица!
    - Тата, нали ни е средно училището!

    Оценка 0 от 0 гласа
  8. -Госпожо, дъщеря ви ходи ли по дискотеки, насам-натам?
    -НЕ,ходи на манастири.

    Анка Билчева, Химия. 10.03.2006

    Оценка 0 от 0 гласа
  9. Госпожата по математика към говорещия клас:
    - Имайте търпение, деца.. свършвам!

    Оценка 0 от 0 гласа
  10. По време на урок децата станали много шумни и за да ги успокои учителката започва да им обяснява за произхода на мълниите.
    - Надявам се, че разбрахте всичко? Иванчо, кажи защо мълнията не удря никога...

    Оценка 0 от 0 гласа
  11. - Децата, които се учат за 4, 5 и 6, попадат в рая. А които се учат за 2 и 3 - в ада!
    - Госпожо, живи не завършват ли?!...

    Оценка 0 от 0 гласа
  12. - Тате, всички в училище говорят, че родителите ми са необразовани.
    - А какво е това училишще, сине?

    Оценка 0 от 0 гласа
  13. Ученик на абитуриентския бал признава на учителката си:
    - Искам да ви се извиня. За всички тези единадесет години не съм учил за нито едно контролно. Помните ли, че на чина ми постоянно стоеше един не...

    Оценка 5 от 3 гласа
  14. -Тате, днес учителката ми каза, че съм пълна нула по математика!Тате, какво е нула, обидно ли е това?

    Оценка 0 от 0 гласа
  15. - Госпожо, това упражнение устно ли ще го направим?
    Учителката:
    - Да, Евгени.
    Генчо:
    - Благодаря ти, Господи!
    Учителката:
    - Няма защо...

    Оценка 0 от 0 гласа