Доктора:
- Сестра,какви случаи има днес?
- Два леки случая - ж.п. катастрофа и попарване с вряла вода. И един тежък - мъж отказал да мие чиниите.
- Закрийте лявото си око - казва лекарят на донаборник. - Коя е тази буква?
Донаборникът мълчи.
- Я закрийте дясното. А тази буква коя е?
Донаборникът мълчи.
- Ама ти май нищо не виждаш? - озадачил се...
След клинични анализи,лекар към пациент алкохолик:
-Честно да ви кажа не открих на какво се дължат вашите болки в стомаха.Мисля,че е от алкохола.
-Ами тогава ще се върна когато сте трезвен,докторе.
- Какво ми е докторе?
- Нищо… Утре ще те изпишем. Обади се на жена си да дойде.
- Не. Не. Няма нужда да я безпокоим.
- Ще трябва. Някой ще трябва да прибере тялото.
- Господин докторе, непрекъснато виждам пред себе си проблясващи точки.
Офталмологът предписва на пациента очила.
След известно време човекът отново идва.
- Е, как е? По-добре ли е?
- Разбира се - отг...
Отива човек на лекар с оплаквания от болки в оная работа. Направили му изследвания и се оказало, че има сифилис в последен стадий. Наложило се да му отрежат органа. Мъжът изпаднал в шок. Лекарите се с...
Притеснителен господин в аптеката:
- Може ли за мен нещо,... за да... жената...
- Виагра?
- Не, цянкалий, сода каустик или нещо подобно.
Мъж е при психолога:
- Докторе, имам депресия, защото жена ми е по-умна от мен.
- Когато аз почувствам интелектуално превъзходство на жена над мен, аз просто си я представям с член в устата, и всичко...
Болен се обажда по телефона на личния си лекар и след кратък разговор се провиква:
- Какво! Три седмици? Как така ще ме приемете след три седмици? Че аз дотогава може да съм умрял!
Докторът:
- Ще ви п...
Отива един на преглед и казва:
-Докторе, разстроен съм!
Докторът му дал успокоително и му казал да дойде след седмица на контролен преглед. Явявя се болният в уречения ден и на въпроса на доктора как...
В кабинета на доктор:
- Докторе, дойдох да ви благодаря.
- Няма за какво! Извинете, само да ви питам, вие пациент или наследник сте?
Лекар към пациента си:
- Защо скочихте от прозореца? Та вие сте имали невероятен късмет! Просто се чудя как сте останали жив!
- Скочих, защото приятелката ми ме излъга.
- Струва ли си за една лъжа да...
Седи си доктора в кабинета. Отваря се вратата и влиза човек, на който от носа му стърчи морков, от ухото банан, а от задника една краставица. И стене:
- Докторе, какво става с мен?
- Пич, мисля, че не...
Жена влиза при зъболекар. Съблича се. Сяда на стола и си вдига краката.
- Моля Ви, се аз съм зъболекар!
- Точно при вас идвам. Вижте там отдолу нещо ме хапе. Изкарайте му зъбите!
- Докторе, пациентът от девета стая е толкова добре, че вече започна да говори!
- Така ли? И какво казва?
- Че му е зле…