Доктор приключва преглед на пациент и замислено казва:
- Хм, не мога да проумея само, как сте успели да стигнете до мен…
В лекарския кабинет:
-Пушите ли?
-Не!
-Пиете ли?
-Не!
Никакви пороци ли нямате?
- Само един.
- Какъв?
- Лъжа!
В операционната зала сестрата вика:
- Докторе! Загубихме пациента!
Хирургът:
- Няма страшно, имаме още две отделения такива.
Актуализирали са четирите основни групи храни:
1. здравословни, но гадни на вкус,
2. вредни за здравето, но вкусни,
3. храни, които Ви правят дебели и грозни,
4. яж и умри!
Родители отиват на лекар.
- Какво ще бъде, докторе, момченце или момиченце?
- Като порасне само ще реши.
- Докторе, защо резултатите от изследването ми са толкова лоши ?
- Колко платихте за тях?
- Сто лева!
- Е, драги, добрите резултати струват много повече!
Лекарят към пациента:
- Ще се оправиш, обаче не трябва да пиеш, да пушиш и да ходиш по жени!
- И колко ще живея, ако спазвам тези условия?
- Не знам, но ще ти се стори много!
Лекар преглежда пострадал пациент:
- Да-а-а. Всички кости са си цели, само че някак подредбата им е по-друга.
Отива един при лекаря.
- Докторе, от известно време пърдя непрекъснато, всяка минута. Вярно, нито се чува, нито мирише, но все пак това ме притеснява.
Лекарят му предписал хапчета.
След една седмица....
- Докторе, моля ви да ме преместите в друга стая.
- Защо?
- Съседът ми всяка вечер си пъха два от пръстите в контакта
и крещи: "Аз съм лампион!". А вие знаете, докторе, че не
мога да спя на лампа.
Девиз на зъболекаря: От всяка уста мирише само на пари!
Мъж и жена влизат в кабинета на зъболекар.
- С упойка или без упойка? - пита лекарят.
- Без упойка! - твърдо решава мъжът.
- Браво! - казва зъболекарят. - Най-после се появи един храбър пациент!
- Сяд...
Прибира се Генко вкъщи след зъболекар, жена му го пита:
- Още колко време не трябва да ядеш?
Генко си погледнал празния портфейл и казал:
- Най-малко още две седмици!
- О, господине! Сега всичко ми е ясно! - казва лекарят на своя пациент.
- Вие страдате от клептомания - болезнена склонност към крадене.
- А какво ще ми предпишете против нея?
- Засега нищо. Като нача...
Доктор към жена:
- За съжаление, госпожо, на Вашия мъж му остават няколко часа...
- Нищо, докторе, ще издържа, вече толкова години го чакам!