- Докторе, зъбите ми са съвсем жълти! Какво да правя?
- Носете кафеви вратовръзки.
В аптеката:
- Дайте ми някакво сънотворно, но да не е много силно.
- Ето ви това, от него изобщо няма да можете да заспите.
- Няма на света болест, от която аз да не мога да оживея!
- Не говорете така. Има болести, от които човек или умира или остава пълен идиот.
- Знам, знам, и такива болести съм преживял.
Разговарят двама лекари:
- Чух, че си напуснал града, в който практикуваше, макар, че си имал много пациенти.
- Така бе, бяха много - въздъхва другият. - Но един по един измряха, градът запустя, нямаш...
Влиза пациент при лекаря и реве:
- Има ми нещо на очите, какво ми има на очите, докторе моля те помогни!
Погледнал доктора и казал:
- Спокойно бе, имаш хемороиди!
- Ама как хемороиди на лицето?
- А! А...
Здраве е, когато всеки ден ви боли на различно място.
Зъболекар към пациент:
- Успокойте се, нищо няма да ви направя!
- Точно от това се страхувам!
На много хора живота значително се е подобрил благодарение на лекарствата.
Например - на фармацевтите….
Влиза шеф в кабинета на подчинените си и се кара:
- Нали съм казвал, че е забранено пушенето по време на работа!
Някой отговаря:
- Че кой работи?
Между лекари:
- Колега, видял съм се в чудо и не знам какво да правя! Трето медикаментозно лечение предписвам на моя пациент и не ще да мре!
- Така е, колега, когато волята за живот е много силна, мед...