Защо празнуването на рождени дни е здравословно?
- Защото колкото повече рождени дни отпразнуваш, толкова по-дълго живееш.
Един мъж загубил крака си и се наложило да му присадят женски. След време докторът го вижда и го пита:
- Как е новото краче, слуша ли?
- Всичко е наред докторе, но щом легна, веднага се вирва нагоре.....
В Бърза помощ телефона звъни. Дежурният лекар го вдига и от слушалката се чува глас:
-Бързо изпратете помощ. Тук има човек сгазен от валяк.
-Добре и на коя улица да изпратим линейката?
-Раковски 20, 2...
При зъболекар.
- Какво Ви дължa за ваденето на зъбът ми? - пита пациентът
- 30 лв - отговаря докторът.
- Как 30 лв, за една секунда работа - възмущава се пациентът.
- Е, щом настоявате, мога да го вад...
- Ох, докторе, а какво ще ми изпишете?
- Смъртен акт!
Един пич отишал на доктор и се оплакал :
- Докторе, гледай !
Сваля момчето дънките си и доктора вижда, че едната му топка е синя.
- Я ?!? за първи път виждам такова нещо - възкликва доктора! -Ще трябв...
Въпрос: Колко психолози са нужни, за да се смени една крушка?
Отговор: Двама - единият да я смени, а другият да интерпретира резултатите.
Врата на псиатричния кабинета се отваря и вътре пропълзява някакъв човек.
- Така-а-а, я да видим кой идва при нас - костенурка, змия или гущерче?
- Не, докторе, просто имам страх от височините...
Доктор казва на пациент, страдащ от безсъние:
- Ще ви предпиша разслабително.
- Ще ми помогне ли да заспя?
- Не, но поне ще имаш с какво да се занимаваш докато си буден.
Доктор към пациентка:
- Да-а-а... Нещо не ми харесвате...
- И Вие, докторе, не сте някой красавец!
- Докторе, имам два проблема - безсъние и склероза. Посред нощ се събуждам, ставам, отивам до тоалетната, после до сутринта се въртя и не мога да заспя...
- А склерозата в какво се изразява?
- Забравя...
Лекар ругае пациента си:
- Вие сте абсолютно недисциплиниран и безотговорен човек! Не си вземате лекарствата, пиете, пушите, търчите подир жени и на всичко отгоре се чувствате добре!
Разтревожена майка звъни на педиатър:
- Докторе, детето ми си играло навън в пясъка и яло от него. Аз му дадох да пие много вода, а сега какво да правя?
- Няма страшно, само го наблюдавайте, да не се...
Как се провежда медицинска презентация?
Лошият лектор гледа екрана. Добрият лектор гледа слушателите. Какво гледа?
Ако някой от публиката си поглежда часовника, това не е проблем. Нормално е. Случва...
Една баба отишла на доктор.
- Докторе, много ме боли десния крак.
- От годините е, бабо. На колко си години?
- На 79.
- Ето, видя ли!
- Ама и левия крак е на 79 години, па не ме боли.