Един старец отива на лекар и се оплаква:
- Имам проблеми с ходенето по нужда.
- Добре, кажи сега как ходиш по малка нужда, - отвръща лекарят.
- О, всяка сутрин ходя редовно в седем часа.
- Добре, а ка...
- Докторе, по цяла нощ не мога да заспя, защото мисля за хиляди неща наведнъж.
- В такъв случай ви препоръчвам преди лягане да пиете по три лъжици разхлабително.
- И тогава ще заспя ли?
- Не, разбира...
Лекар пита пациент:
- Тази операция е доста скъпа, ако се окаже нужна - ще можете ли да я платите?
- А ако не мога да я платя, ще се окаже ли нужна?
Някога имахме лошо здравеопазване, което беше на ръба на пропастта. След сегашните промени, то направи смела крачка напред!
Една баба разказва:
- Леле, колко е напреднала медицината. Когато бях млада ме разсъбличаха цялата, за да ме прегледат; сега само ми поглеждат лицето и ми поставят диагноза!
- Най-доброто средство срещу всички болести са парите!
- Докторе, изпишете ми рецепта.
Един мъж отива при един доктор и му казва:
- Ех, докторе, я ми кажи как да си направя члена по-голям?
- Отиди на една полянка, съблечи се гол и легни на земята!
Така и направил пациентът. Обаче за "ща...
Индиец е на очен лекар. Там на таблото за проверяване на зрението му показват един ред от букви БКРДЖЧТПХ и го питат:
- Виждате ли какво пише тук?
- Естествено - казва индиеца. - Само не знам откъде з...
- Извинете, но съм ви извадил здравия зъб. Ще се наложи да извадя и болния.
- Нищо-нищо. Добре, че не сте очен лекар!
Красива девойка блуждае неориентирана из поликлиниката. Насреща й - доктор. Тя плахо го пита:
- Извинете, случайно да сте гинеколог?
- Не съм, но мога да ви погледна.
Медицината непрекъснато твори чудеса. Едно такова се случило със 74-годишна жена, която с лекарска намеса успяла да роди дете. По този случай цялата рода се събрала, да я поздрави. Всички й честитят и...
Травматолог към потрошения пациент:
- Нека да позная, челна катастрофа с висока скорост!
Пациента:
- Не, докторе, подарих на жената точилка за сребърната ни сватба и тя май не си хареса подаръка.
Пациент към лекуващия го лекар:
- Докторе, от какво съм болен?
- Аутопсията ще покаже! - отговоря лекарят.
- Какво е двойно сляп опит?
- Двама ортопеди гледат ЕКГ!
- Да - трябваше да си продам колата, за да си платя сметката!