Девиз на травматолозите: \"Счупеното носи щастие!\"
Млади съпрузи, женени вече от месец, още не знаят как се прави секс,
така че отиват за съвет при сексолог.
- Всичко е много просто. - обяснава той. - Когато се върнете в къщи, първо се съблечете. Посл...
- Не ми харесва кашлицата Ви! - казва докторът.
- Извинете, но по-добре не мога. - отговаря пациентът.
В травматологията лежи гол мъж. Влиза сестрата, пациентът я поглежда и нещо започва да му се повдига...
- Извинете - сестрата указала с пръст, нещо Ви става...
- А, това ли? Това е слънчев часовник......
- Докторе, трябва да ви разочаровам - споделя пациентът, - вече бях при трима лекари и техните диагнози за моето заболяване не съвпадат с вашата!
- Възможно е, при аутопсията ще видим кой е бил прав!
Ако след 50 годишна възраст, една сутрин се събудите и никъде нищо не ви боли, значи вече не сте жив!
Доктор се буди от телефонно позвъняване в четири сутринта:
- Докторе, колко струва домашно посещения?
- 50 лева.
- А преглед в кабинета ви?
- 15 лева.
- Тогава ви чакам в 9 в кабинета ви.
Пациент в болницата:
- Докторе, помогнете ми, много кашлям…
- Аха, а пушите ли?
- Да, ама не помага.
Между лекари:
- Колега, видял съм се в чудо и не знам какво да правя! Трето медикаментозно лечение предписвам на моя пациент и не ще да мре!
- Така е, колега, когато волята за живот е много силна, мед...
И за траурните агенции настъпи криза! Доктор Малев излезе в отпуска!
Защо смяната към лятно часово време я правят така, че да губим един час сън, а не един час работно време?
- Професоре, как забогатяхте толкова много?
- Много просто, млади колеги. Бедните излекувах, а богатите - лекувах.
Лекар казва на пациента си:
- Дълбокото дишане очиства белите дробове, защото кара микробите да измират!
- Добре, докторе, но как да ги накарам да дишат дълбоко?
Жена отива при гинеколог.
- Моля, съблечете се - казал докторът.
- О, докторе, малко ме е срам! Не може ли да загасите лампите - попитала срамежливо пациентката.
Докторът угасил, а тя попитала:
- Къде...
- Да - трябваше да си продам колата, за да си платя сметката!