След поредната беля Иванчо е изпратен при директора. Директорът, на който вече му писнало от Иванчо му казва:
- Утре доведи майка си, за да говоря с нея.
- Няма да е възможно - казал Иванчо.
- Защо -...
Учителката:
- На колко години стана на миналия ти рожден ден?
Ученик:
- На седем.
Учителката:
- А на колко ще бъдеш на следващия ти рожден ден?
Ученик:
- На девет!
Учителката:
- Седни си! Двойка за гр...
- Тате, тате, учителката в училище ме научи да броя до пет!
- Я покажи!
- Едно, две, три, толкова ли е трудно бе тъпанар (удря се по главата) четири, пет!!
- Мъжо, говорих с класната на нашия син.
- Какво каза тя?
- Дисциплината му била образцова.
- Шегуваш се?
- Кротко си... изтрезнявал на задния чин.
- Харесва ли ти новата учителка?
- Харесва ми, татко. Тя е млада и хубава, но не е интелигентна.
- Защо мислиш така?
- Защото за всичко пита мен!
Учителят се обръща към Мартин:
- Имаш 300 лева и даваш 100 лв. на сестра си, 35 на брат си и 7 на майка си. Какво ще ти остане?
- Очевидно е, че не ми е останъл мозък, ако направя подобно нещо - отгов...
Час по биология. Учителката задава въпрос:
- Деца, искам да кажете според вас кое е най-сладкото нещо и да направите извод от това.
Става едно дете и казва:
- Най-сладкото нещо е медът. Той се събира...
Влиза ученик по средата на часа:
- Извинете, може ли гъбата?
Учителят:
- Ами не им знам прякорите, но гъбата да излезе.
В класа на Иванчо дошъл инспектор. Госпожата влиза заедно с него в класната стая и с широка усмивка пита:
- Ученици, знаете ли кой е дошъл днес на посещение?
Иванчо се обажда:
- Някакво говедо от мини...
Майката пита Иванчо:
- Защо плачеш?
- Сънувах, че училището е изгоряло.
- Не плачи де, това е само сън!
- Плача точно за това…
Учителката:
Казваме:
- Аз пеех, ти пееше. А какво ще кажеш, ако пееше Марийка?
Иванчо:
- Стига пя!
- Какво е трагедия?
- Следващото ми контролно по математика..
Учителката дава задача да се напише изречение с думата "захар". Малкият Иванчо пише:
"Пия чай с лимон."
- А къде е захарта? - пита учителката.
- Разтворила се е...
В час по биология госпожата пита Иванчо:
- Кажи ми сега, Иванчо, какво е пингвина?
Иванчо:
- Очевидно е госпожо, че пингвинът е затластяла лястовичка!
- Какво е станало през 1837 година? - пита учителката по история.
- Родил се Васил Левски - отговаря Митко.
- А какво се е случило през 1840 година?
- Васил левски е станал на три години! - продължава...