Полицай стои на пост през зимата. Пъхнал ръце в джобовете. Студът бил направо сибирски, мръзнел човека. Приближава се момченце и пита:
- Чичко, колко е часа?
- Ела през лятото, момченце, през лятото…
Косата ми си пада по мен...
Едно е да говориш много, друго е да кажеш нещо.
В аптеката:
- Дайте ми хапчета срещу алчност. Само, че много, страшно много! И да са евтини!
Погребват наркоман. Майка му върви след ковчега и нарежда:
- Къде те носят, сине? На влажно, на тъмно, на студено... Няма кой да те нахрани, няма кой да те напои...
Отзад вървят приятелите му. Единият...
Две мутри си говорят:
-А`бе Марул що рибите не говорят?
-Ама ти си много тъп бе Картоф. Наври си главата в аквариума и са опитай да кайж нещо!
Два крокодила си говорили:
- Хайде да се потапяме! - казал единият.
- Не мога! - отговорил другият. - Вчера глътнах главата на една блондинка!
Излиза "Камаз" на кръстовище.
Поглежда наляво - "Смарт", поглежда надясно - също никой...
Даскал дава частни уроци на циганче по английски език. След време решава да го препита върху материала:
- Така да видим какво знаеш вече. Как е десет на английски?
- Тен, бе бате.
- Добре! А как е 20?...
Професор към студент на изпит:
- Кажете ми какви видове раждане познавате?
- Преждевременно, със закъснение, неправилно.
- По-подробно моля?
- Преждевременно - година преди сватбата, със закъснение -...
Син пита баща си:
- Тате, истина ли е, че вещици има само в приказките?
Бащата, поглеждайки към кухнята:
- Едно време и аз така мислех...
- Кое е най-голямото игрище за голф в света?
- Перник! Всеки има голф и всички са играчи!
Чернокоса, червенокоса и блондинка застанали пред огледалото на истината. Който излъже огледалото го поглъща!
Ченокосата..
- Аз мисля, че съм отслабнала...
Огледалото я погълнало!
Червенокосата..
- Аз...
Братовата жена на Иванчо миела прозорците, качена на висока стълба. Минал отдолу Иванчо, хвърлил един поглед и промърморил на себе си:
- Ех,че баджааак.
- А, пък батко ти не го харесва - обадила се сн...
- Мащабът не корупцията в нашата страна е толкова голям, че не ми го побира главата!
- Затова пък се побира по куфарчетата.