17 °C
Приемат Иванчо в пионерската организация. Явява се той пред комисията и започват да му задават въпроси: — Как се учиш? — Отличник съм! — На старите хора помагаш ли? — Естественно! — Служиш ли за пример на съучениците си? - Ама разбира се! - С кого живееш? - Абе там с една от трети "Б" клас!
- Пешо, кюто в работата не ти ли пречи? - Пречи. - И как се бориш с това? - Не работя...