Седя в интернет. Пристига съобщение в скайп:
"Тате, донеси тоалетна хартия, че е свършила".
XXI век...
- Имаш ли такъв ден, в които въобще не включваш компютъра?
- Разбира се, нали не го изключвам.
Към директорът на пивоварна от група програмисти:
"Молба.
Молим да ни включите към завода по наета линия със скорост 0.5 л/с."
Един програмист не отивал на работа 4 дни подред. Началството изпратило хора
до дома да проверят какво се е случило. Почукали. Нямало отговор. Почакали.
Пак почукали. Пак нямало отговор. Почакали още....
- Свърши ли?
- Не!
- Ми добре, оставям те да си свършиш сама, а аз отивам да пуша!- казал програмистът на програмата си и излязъл на балкона да пуши!
- Какво общо имат жената програмист и морското свинче?
- Морското свинче няма нищо общо, нито с морето, нито със свинете и жената програмист, няма нищо общо с програмистите и жените!
В фирма интернет-провайдер, клиент пита:
- Кажете защо така активно предлагате безплатен e-mail?
- Как да ви кажем... Някога чел ли сте чужда поща?
Културните хора не ядат пред компютъра, а си носят лаптопа в кухнята.
Купих си таблет. Сега си мия ръцете след ядене.
Въпрос: Какво е най необходимото нещо на един програмист освен компютър?
Отговор: Бира и Цигари в огромни количества.