В свободното си време известния физик Нернст отглеждал шарани. Веднъж някой дълбокомислено забелязал:
- Странен избор. Кокошки да развъждаш и то е по-интересно. Ученият невъзмутимо отговорил:
- Аз раз...
Прибира се Марийка разревана вкъщи и майка й я пита:
- Какво стана, бе, Марийке, защо плачеш?
- Ами ... бяхме у Иванчо и той каза да влезем в банята и ...
- Ауу! Да не ти е направил нещо лошо, че плач...
Марко Тотев,току що се е прибрал от чужбина.
Приятел го пита как е изкарал там!
- Трима приятели,отидохме на работа в Германия.
Иван си хвана гадже.Гошо се хвана на работа,а аз хванах сифилис.
Две мутри били забравени на пост цяла седмица. Ни хляб ни вода. По едно време единия нещо яде.
- Абе брато какво ядеш?
- Шоколад.
- А защо така гадно смърди?
- Заштото го ям за втори п...
А колко щастливи семейства се разпаднаха заради включената отметка "Запомни паролата"...
- Знаете ли защо в света има толкова малко жени-водолази?
- Защото има много малко жени, които могат да издържат дълго време без да говорят!
Семейство се прибира от сбор с колата. И ги спира 1 полицай.
- Ама господине Вие сте пил
- Не е верно не съм пил!
Полицая му дал апарата да духа:
- Я духнете на апарата да видиме!
Апарата показал алко...
- Хайде сега да видим, кои са Вашите вещи и кои моите казал митничар, надничайки в куфара на пътник.
Колко променливо нещо е живота! Тази сутрин, закусвайки яйца, се замислих:"Съвсем скоро е било в задника. Сега го слагам в устата. А още утре пак ще бъде в задника..."
Полицай спира кола и пита шофьора:
- Имате ли паспорт?
- Да.
- А жена?
- Иэвинявам се, но аэ съм жена...
Двама пияни се прибират късно вечерта. Единият казва:
- На бас, че като се прибера, първата дума, която ще каже жена ми ще бъде - "Съкровище".
- Ти луд ли си, бе, я се погледни, пиян си като кирка, а...
ЦСКА се оказа и шампиона по неиздължени заплати, неплатени трансферни суми и задължения към банки по кредити.
Доктор разглежда рентгенова снимка:
- Да-а-а! Ключицата е счупена, две ребра са пукнати. Няма страшно! С Photoshop ще оправим всичко!
Леко пиян човек среща младеж на спирката и го пита:
- Искаш ли цигара?
- Не - отвръща младежът.
- Е, аз чакам четворка - казал отново пияния човек.
Всички знаем стария трик, когато някой те удари по оная работа и те пита:
- Оти караш без каска бе?!
Ти му отговори:
- Оти на макя ти у п**ката нема катаджий!