Забелязали ли сте, че когато гостите си тръгват, питат:"Нещо да не сме забравили?", а роднините:"Всичко ли взехме?"
Бизнесмен към психиатъра:
- Докторе, помните ли миналото лято, че ме посъветвахте, за да се отвлека от работата да се развличам с жени?
- Да.
- Хайде сега да ме посъветвате как да се отвлека от жените...
Прибира се съпругът, умрял от глад и се нахвъря да яде, а жена му седи сънена до него. Той се тъпче, тъпче и още с пълна уста нежно я прегръща и пита:
- А ще дойде ли сега готвачката на този прекрасен...
В пернишките дискотеки няма "такса вход". Има "такса изход"!
Разговор между майки:
- Моят син е много умен. На 11 месеца е, а вече се научи да ходи!
- Оо, моят е по-умен. Той е на 11 години, а иска постоянно да го носим.
Полицай, не ме разбирате май. Тези хора в багажника за мен бяха отдавна мъртвите.
Има хора, които ни отвращават въпреки достойнствата си, и други, които ни харесват с недостатъците си.
Франсоа дьо Ларошфуко
Знаете ли, че Националния оркестър на Монако е по-голям, отколкото е армията им.
- Когато бях млада радиото свиреше много по-хубави мелодии...
- Но, бабо, това е миксерът...
...а сега кликаме с другия пръст!!! Три пъти!!! Започваме!! Още два пъти!!! Можете!!!
(Аеробика. 2050 год)
Ако женения мъж е като употребявана стока, то разведения е употребявана с рекламация.
Продавач разглежда срещу светлината банкнота от 12 лева:
- А сигурен ли сте, че е истинска?
- По-истинска е от вашата ракия!
Обява: "Искам да се запозная с жена, която ще има топла вода от 20 май до 5 юни."
Във змийско гнездо две змийчета таман се излюпват, и едното запитва другото:
-Аве баце ние отровни ли сме?-а другото учудено отговаря:
-Че де да знам ве що питаш?- а 1-вото отвръща:
-Ми щот си прехапа...
Един охлюв започнал да се катери по черешово дърво насред зима. Минава един кос и го пита:
- Хей, ти защо се катериш по това дърво?
- За да си хапна череши.
- Ми то сега няма череши.
- Да де,ама докат...