Ранно утро. Мъж и жена седят в кухнята и пият кафе.
Жената казва с нежен глас:
- Скъпи, ти не си забравил, че скоро е осми март, нали?
Мъжът (попарвайки се с кафето):
- Каквооо, пак ли?!
Един ловец отишал в гората на лов за мечки. По едно време станало тъмно. Той влязъл в една пещера и гледа две светещи очи го дебнат. Светнал с фенерчето и гледа едно малко мече седи на едно гърне. Лов...
- Защо преяждаш? Имаш излишни килограми!
- Това не са излишни, а резервни килограми.
- Имате ли алиби?
- Разбира се. Приемате ли валута?
Защо вицовете за блондинки са повече от вицовете за програмисти?
Защото вицовете за блондинки ги разбират всички, освен блондинките, а вицовете за програмисти ги разбират само прогармистите.
У Мариян Огнянови избухнал пожар.
- Книгите, книгите! - крещял Мариян.
- Голяма работа, ти имаш само три.- казала Айшето.
- Да де, ама две от тях още не съм ги оцветил.
- Какво значи безопасен секс на село?
- Овчарите слагат предупредителни табелки на козите, които ръгат с рогата.
Писател:
- Представяш ли си: връщам се вкъщи и виждам моя три годишен син да къса на части новия ми ръкопис.
- Ооо, нима вече може да чете!
Стар емигрант в Канада разправя:
- От толкова години съм в тая страна, и така и не можах да разбера - какво толкова има нарисувано на знамето й, че трябва да го прикриват с листо?
На хората с железни нерви не трябва да се подлива вода.
Ще ръждясат...
Ами ако се окаже, че в крема за бръснене се съдържат вещества за по-добър растеж на космите, за да купуваме повече крем за бръснене?
- Как може да се нарече по друг начин "Гладна мечка хоро не играе"?
- Хранително незадоволена месоядна биологична единица от горски хищнически тип отказва да изпълни танцувален фолклорен еле...
- Помогнете ми, докторе, отчаяна съм! Мъжът ми пуска колелца дим!
- Що за глупости? И аз правя така като пуша!
- Може би са глупости, но мъжът ми не пуши…
Старшината строява новобранците:
- Рота, преброй се!
Един бивш програмист се обажда:
- Господин старшина, в каква бройна система? Двоична, шестнадесетична…
- Десетична, идиот такъв!
- Добре. Нулев!
- Отче, аз наистина мисля, че водя праведен живот- не пия, не хойкам, не ходя по жени... Освен това всяка вечер си лягам в 10 часа и всяка неделя ходя на служба. Не съм ли прав?
- Прав си, сине...