Искаше му се да подскочи, да полети от радост, но на гърба му като камък тежеше ковчега на тъщата...
Из дневник:
"Вчера погребвахме тъщата. Скъсахме два акордеона, счупихме китарата..."
- Как се прави паметник на тъща?
- Заравя се до кръста и се залива с бронз!
Среща:
- На къде така бе приятел?
- На рождения ден на тъщата.
- Е какво ще и подариш?
- Обеци.
- А тая пушка,защо я носиш?
- За да й пробия ушите!
Мъж пита шофьор на такси:
- Колко ще вземеш да откараш тъщата ми до Странджа?
- 100 лева дотам, 200 за отиване и връщане.
- Ще ти дам 300, ако е без връщане.
Двама стари приятели се срещат в парфюмерия. Единия пита:
- Защо купуваш два пафюма "Шанел5" на жена си?
- Те не са за жена ми. Просто тъщата каза, че дава половината си живот за един "Шанел5"...
"Искаше му се да подскача от радост, но не можеше... На гърба му тежеше ковчегът на тъщата..."
В съда, съдията пита обвиняемия:
- Кажете сега, защо убихте тъщата си?
- Беше нещастен случай. Както си седяхме в хола и на нея започна да и тече кръв от носа... и аз за да спра кръвта я стиснах силно...
Човек отива при съседа си:
-Пешо,налей ми две кофи вода!
След пет минути пак се връща.
-Ще ми налееш ли още две?
-Аз ще ти налея,само кажи защо ми искаш като имаш кладенец в двора?
-Абе,тъщата падна в...
- Никога няма да осъществиш сексуалните си закани.
- Откъде си толкова сигурна?
- Мама почина.
- И така не е зле. - казал зетът, след като хвърлил камък по кучето, а улучил тъщата.
Зет и тъща копаят в градината. Тъщата е с каска.
Учуден съсед пита:
- Абе, Пешо, защо тъща ти е с каска?
- Да не искаш да се разкарвам всеки път до оградата, за да си изправям лопатата...
- Ало, тъща ми падна в басейн с крокодили !
- Щом са си ваши крокодилите - спасявайте си ги вие!
Всяко нещо си има и недостатъци, казал човекът, на когото умряла тъщата, когато дошли да му искат пари за погребението.
(Джером К.Джером)
- Аз пък искам да се оженя за момиче, което има три сестри!
- Защо?
- Така ще ми се пада само четвърт тъща.