Лекари

  1. - Докторе, защо след като казвате, че всяка цигара е пирон в ковчега пушите толкова много?
    - Вие да не искате моя ковчег да остане без пирони?

    Оценка 0 от 0 гласа
  2. - Докторе, много забравям.
    - Откога така?
    - Кое?

    Оценка 0 от 0 гласа
  3. - Мъжът ми си мисли, че е кон, докторе! Това е ужасно! Ще можете ли да го излекувате?
    - Да, госпожо. Но трябва да ви предупредя, че лечението ще струва много!
    - О, няма значение! Откакто започна да пе...

    Оценка 2 от 1 глас
  4. - Докторе, имам 10 пръста на ръцете.
    - Всеки има по десет госпожо!
    - Да, но аз имам седем на едната ръка, а на другата - три...

    Оценка 0 от 0 гласа
  5. Пациент отива на очен лекар:
    - Докторе помагай! Когато пикая, такива сълзи ми текат от очите, че ще се побъркам....
    Докторът след минута му подава рецепта за очила с 10 диоптъра.
    - Докторе! А, тия очи...

    Оценка 0 от 0 гласа
  6. Главен лекар на болница вика в кабинета си млад хирург и започва да му се кара:
    - Млади момко, разбирам вашия ентусиазъм и хъс в работата… Трябва, обаче, да се съобразявате поне малко. Заради вас поръ...

    Оценка 0 от 0 гласа
  7. Девиза на лекарите - травматолози: "Счупеното носи щастие".

    Оценка 0 от 0 гласа
  8. На изпит по медицина професорът пита затруднен студент:
    - Колега, с въпроса ли имате проблеми?
    - Нямам проблеми с въпроса. Имам проблеми с отговора!

    Оценка 0 от 0 гласа
  9. - Докторе, нима е толкова вредно да изпивам преди ядене по една чашка водка?
    - Зависи от това колко пъти се храните на ден.

    Оценка 0 от 0 гласа
  10. Млад стажант-лекар за пръв път води раждане. След успешното му приключване, наблюдаващият го старши лекар, акушер - гинеколог го съветва:
    - Много добре, колега! Само след раждането се пляска по дупето...

    Оценка 0 от 0 гласа
  11. Срещат се двама съученици.
    - Как е, какво ново при тебе?
    - Записах се да уча медицина.
    - Аз пък ветеринар… Значи ще можем да се лекуваме един друг.

    Оценка 0 от 0 гласа
  12. Дама влиза в кабинета на психиатъра:
    - Докторе, какво да правя? Синът ми вече втори ден прави само едно и също- пуска сапунени балончета.
    - Но, госпожо, за децата е нормално да се увличат в игрите си,...

    Оценка 0 от 0 гласа
  13. - Как е болният, който се смята за Луи XIV?
    - Има леко подобрение, вече твърди, че е Луи XIII.

    Оценка 0 от 0 гласа
  14. - Момиче, дай ми четвърт Виагра, - помолил един пенсионер в аптеката.
    - Ех, дядо, с четвърт за никъде не си, нека ти продам цяло хапче.
    - Но, мила, аз искам само колкото да не си напикавам обувките.

    Оценка 0 от 0 гласа
  15. - Докторе, имам голям проблем. Стерилен съм!
    Докторът: Това е сериозна диагноза. Не бързайте! Ще ви изследваме, ще направим снимки и тогава ще уточним.
    - Но, докторе, това ми е по наследство – баща ми...

    Оценка 0 от 0 гласа