Хандбалистките започнаха с реми срещу „Шумен“

Голмайсторката Дарина Панайотова в атака

Хандбалистките на „Хасково“ записаха равенство срещу отбора на „Шумен“ - 21:21 гола. Това бе първия мач за тази година от есенния дял на „А“ републиканската хандбална група за жени.

В първото полувреме момичетата на треньорката Ирина Миладинова започнаха мача много добре. Резултата за домакините откри капитанът Антоанета Вълкова, която днес е рожденичка. Последваха и още няколко точни попадения от страна на домакините. Така в десетата минувата имаха вече 3 точки в аванс – 4:1. До преди почивката те запазиха водачеството си – 12:10. Най-голямата разлика в резулата бе 4 гола.

Във второто полувреме гостенките от Североизточна България се мобилизираха и само две минути по-късно изравниха резултата – 12:12. Двубоя продължи гол за гол – хасковлийки изпреварваха с един-два гола, но гостенките бързо наваксваха. За първи път в мача отбора на „Шумен“ успя да поведе едва шест минути преди края. Последваха още няколко изравнявания в резултата и размяна на водачеството. В последната минута хасковлийки водеха с една точка 21:20, но секунди преди края шуменки се разписаха във вратата на домакините и така резултата завърши равен – 21:21 гола.

Най-точна за „Хасково“ бе Дарина Панайотова – Бръмбъра – с 10 гола, следвана от Мария Димитрова – 4, а рожденичката Антоанета Вълкова резлизира 3 гола. Значителна роля в днешния мач изигра и вратарката Ани Димитрова, която пази врата на „Хасково“ през първото полувреме. Тя спаси множество попадения.

Във временното класиране „Хасково“ е на 5-та позиция, а днешните домакини от Шумен – на 3-та.