В Хасково се втурнаха да пазаруват пиратки и фоейрверки за Нова година в последния момент

    По традиция в България и в Хасково всичко се прави в последния момент. Пазаруването на пиратки и фойервеки за Нова година също не прави изключение.

    „Изчакаха до последно, но вчера и днес има сериозно раздвижване. Както всяка година най-много се пазарува на 30 и 31 декември“, каза за Haskovo.net Григор Димитров, който е собственик на оръжеен магазин в Хасково.

    Тази година най-купувани са пиратките, които вървят по 4-5 лева. Голям интерес има и към „римските светлини“, които са с 9 изстрела и се предлагат на цени между 15 и 20 лева.

    Най-скъпи са т. нар. „батерии“. Те представляват една мини заря, която изстрелва от 16 до 60 отделни фоейрверка.

    Цената на най-скъпите „батерии“ достига до 100 лева.

    „Задължително е да се четат внимателно инструкциите за ползване. Ако неясноти да се питат специалисти, каквито са лицензираните търговци. Да се избягва покупката от нелицензирани продавачи, защото там цените са по-ниски, но стоката е със съмнително качество и вероятността от инциденти е много по-голяма“, препоръчва Григор Димитров.

    Задалжително е да не се продава на непълнолетни и малолетни деца и младежи. "Винаги ги връщам и ги каня да се върнат с родителите си. Родителският контрол е много важен и може да предотврати много неприятности", казва още Димитров. 

    По негови наблюдения, масово не се спазва забраната да продават пиратки и фоейрверки на младежи под 18 години. Григор Димитров, който е бил служител на МВР, призова бившите си колеги и другите отговорни институции за по-строг контрол на пазара на празничните експлозиви.

    Още по темата за пиртките и фойерверките ТУК .

    Източник: Haskovo.NET

    Facebook коментари

    Коментари в сайта (8)

    • 1
      Но
      Новогодишен салют
      12 -18
      10:58, 31 дек 2025
      Ако видите собственик на куче да го облекчава на т... Виж коментара
      • Пи
        Пича с Москвича
        10 -8
        12:51, 31 дек 2025
        Къде да се видим за да ти накъртя мутрата?
    • 2
      Ка
      Кауни
      14 -1
      11:45, 31 дек 2025
      Овце
    • 3
      Ге
      Геле пиратка
      15 -2
      12:59, 31 дек 2025
      От глад умри но гъзар бъди!
    • 4
      Ге
      Геле пиратка
      4 -2
      13:01, 31 дек 2025
      От глад умри но досадник бъди!
    • 5
      С3
      С 300
      2 -1
      13:04, 31 дек 2025
      Коментарът е заменен с този текст от редакторите заради обидно,расистко или нецензурно съдържание!
    • 6
      14
      1488
      6 -3
      16:09, 31 дек 2025
      прост народ !!!! мърша !!!! с това ли ще се забляеатв бе ганоъовци !!!! явно имате пари в излишък !!! идете да се гърмите в украйна бе мишоци или всеки си мери нещото с по голям взрив !!! да ви гръмне у вас пожелавам
    • 7
      Ss
      SS
      2 -2
      17:21, 31 дек 2025
      За довечерада припомним ,че мятането на пиратки е относително евтин и сигурен начин да покажеш колко си прост !!!!!!
    Трябва да сте регистриран потребител за да можете да коментирате. Правилата - тук.
    Последни новини