Танцовият състав към Народно читалище „Назъм Хикмет – 1948 г.“ от село Грохотно завоюва първо място и златен медал 🥇 на 5-ия Арт фестивал „Фантазия“ 2025, проведен в град Хасково. Постижението донесе огромна радост и гордост както за младите танцьори, така и за тяхното родно село.
Фестивалът, който се състоя през уикенда в ОНЧ „Заря – 1858“, събра над 500 участници от 35 колектива от цялата страна. Те се състезаваха в различни области на изкуството – танцово, музикално, певческо, театрално, изобразително и литературно.
„Фантазия“ се провежда за пета поредна година и вече се утвърди като един от най-значимите форуми за млади таланти в България. Участието на състава от Грохотно и спечеленото първо място са признание за високото ниво на артистизъм, упорит труд и любов към българските танцови традиции.