Брейк школата Sleepwalkingz към читалище „Балкански просветител 1871“ – кв. Райково, взе участие в престижния международен лагер по стрийт изкуства „Youth is the Future“, който се проведе от 20 до 24 юли 2025 г. в Банска Бистрица, Словакия.
Пътуването на младите танцьори бе осъществено с финансовата подкрепа на Община Смолян и Местната комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни (МКБППМН).
„Над 200 участници от цяла Европа се включиха в лагера. Смолянската група беше единственият представител на България. Програмата беше изключително наситена – включваше девет интензивни уъркшопа: седем танцови, един музикален и един графити, както и тренировки, прожекции на филми и заключително парти“, сподели ръководителят на групата Руси Йосифов.
Сред участниците от Смолян бяха и най-малките в лагера – деца на възраст пет и шест години. В групата бе включено и дете със специални образователни потребности – Максим Петковски, който по-рано тази година спечели сребърен медал на Световните зимни игри на Спешъл Олимпикс.
„Децата бяха впечатлени и вдъхновени от международната атмосфера, новите приятелства и възможността да се учат от световноизвестни преподаватели от Япония, Украйна, Русия, САЩ, Бразилия, Грузия и други страни“, разказа още Йосифов. Той изрази благодарност към всички, подкрепили инициативата: „Благодаря на Община Смолян, на родителите и на дарителите, без чиято помощ това пътуване нямаше да бъде възможно. Стартирахме дарителска кампания още преди шест месеца и получихме силна обществена подкрепа. Благодарим от сърце!“
Община Смолян пожела нови успехи на Брейк школата Sleepwalkingz и увери, че ще продължи да насърчава младите таланти в областта на изкуствата.