„Саяна Хасково“ победи „Асеновец“, „Димитровград“ със загуба

ФК „Саяна Хасково“ победи „Асеновец“ (Асеновград) с 1:0 в мач от първенството на Трета Югоизточна лига.

Хасковлии започнаха силно мача. Още в 13-ата минута бе отсъдена дузпа за домакините, но Стоян Иванов не успя да реализира гол. Червено-белите продължиха с натиска и резултатът не закъсня. Пет минути преди края на първото полувреме Надим Ангелов откри резултата.

След почивката имаше и други динамични ситуации, но гол така и не се стигна. В края на двубоя Васко Колев изшути топката до вратата на гостите, но тя попадна в гредата, а публиката започна за скандира: „Б група“.

По време на игра футболистът Александър Димов от „Асеновец“ бе отстранен от игра, тъй като получи червен картон за груба игра в 78-ата минута.

С днешната си победа хасковлии са на втора позиция във временното класиране и запазват шансовете си за влизане в групата на професионалистите. В следващия 30-и кръг от първенството футболистите на треньора Живко Желев ще гостуват на лидера „Спартак“ (Пловдив). Мачът е на 17 април от 17 часа.

В друг мач от първенството „Ботев II“ (Пловдив) победи „Димитровград“ с 4:0.

Източник: Haskovo.NET