Световен шампион и вицешампион на посещение при кмета на Харманли

Световният шампион по корабомоделен спорт Ангел Панайотов и вицешампиона Пламен Георгиев посетиха кмета на община Харманли Мария Киркова. Двамата бяха придружавани от треньора на Спортен модел клуб „Емил Димитров“ Веселин Димитров. Градоначалникът ги прие в кабинета си, след като двамата състезатели записаха страхотно представяне на световното първенство по корабомоделен спорт, което се проведе през месец август в Словакия.

17-годишният Ангел Панайотов стана световен шампион в клас EKO Expert, а в клас F3E завоюва сребро и още 2 бронзови медала.

14-годишният Пламен Георгиев стана вицешампион за юноши в клас Mono Mini, а в клас Мono спечели бронзов медал.

Кметът Мария Киркова поздрави шампионите и техния треньор и им пожела успешна учебна година и да имат още много победи, с които да прославят Харманли.

Източник: Haskovo.NET