ЦСКА пак удари Левски, "сините" не вкараха в пети пореден мач

ЦСКА победи Левски с минималното 1:0 и повтори успеха си във Вечното дерби отпреди седмица. Единственото и победно попадение за "армейците" отбеляза Пламен Крачунов в 92-ата минута, засичайки с глава центриране на Иван Стоянов от корнер.

Така Левски не успя да се разпише във вратата на ЦСКА от игрова ситуация във вече пети пореден мач.

Началото бе за "сините", които можеха да поведат още в 6-ата минута, когато Старокин стреля коварно, Стоян Колев се разтегна максимално и изби топката в напречната греда, а след това Божинов не успя да довкара на празна врата и стреля в аут.

При тази ситуация нападателят на Левски се контузи и бе заменен принудително 8 минути по-късно от Макриев.

В 20-ата минута пък Рафаел Бастос излезе сам срещу вратаря на ЦСКА, но вместо да вкара, шутира селски над вратата.

След почивката "армейците" заиграха по-силно и наложиха преса. В 55-ата минута дебютантът Иван Маркович можеше да се разпише, след като бе изведен фронтално срещу Блажевич, но топката мина на педя от целта.

В 74-ата минута влезлият като резерва Пламен Крумов накара феновете на ЦСКА да изтръпнат, изпълнявайки коварно пряк свободен удар, но топката "облиза" гредата. Така се стигна до 93-ата минута, когато Крачунов се измъкна от опеката на Туре и донесе успеха за "червените".