Жълтъците се разбиват със захарта до побеляване. Добавя се сметаната. Белтъците се разбиват на сняг и се смесват с получения крем от жълтъците и сметаната. 
Кафето и есенцията се смесват. В тях се потапят бисквитите (да поемат хубаво кафето), след което се подреждат в съд, може и йенски. Отгоре се намазват със слой от крема. Следва втори ред бисквити и отново се покрива с крем. 
Затваря се съда с капака или тавичката се покрива с фолио и се оставя в хладилник поне 6-7 часа, може и цяла вечер. При поднасяне се поръсва с какао.
Този десерт е в категория Кремове, защото като престои няколко часа (най-добре на другия ден), бисквитите и яйчено-сметановия крем се смесват и се сервира с лъжица, а не се реже с нож като торта Тирамису.
Бих казала дори, че става по-вкусно и от оригинално Тирамису - пробвала съм и него. 
Да Ви е сладко! 
Източник: gotvach.bg
 
										 
									 
			 
							
								 
				

 
					 
  