Миньор и Берое завършиха наравно

При резултат 0:0 завършиха днес Миньор и Берое в мач от 15-ия кръг на "А" група, който се игра на стадион „Берое" в Стара Загора.

Като цяло опасните положения в срещата бяха доста малко, което я направи и скучна за зрителите в Стара Загора. Домакините започнаха срещата по-активно, но така и не успяваха да стигнат до удар към вратата на перничани. След това обаче и „чуковете“  се активизираха и все по-често започнаха да се насочват към противниковата врата.

Миньор имаше голям шанс за гол в 28-ата минута, когато след изстрел на Милен Василев, който бе избит от вратаря Ивайло Иванов, последва нов удар, но Ваня Дзаферович го блокира. До края на първото полувреме Миньор продължи да бъде по-активният отбор на терена, но до попадение така и не се стигна.

Във второто полувреме обаче двубоят продължи с още по-забавено темпо на игра и нито един от отборите не реализира гол.

След това реми Миньор се нарежда на 9-а позиция с 15 точки във временното класиране на А група, а Берое заема 12-то място с актив от 12 точки. Това на практика е и последната шампионатна среща на двата отбора за тази календарна година.

Източник: perunik.com