Осъдиха румънец условно за причинена смърт на път за Маказа,карал като бесен

Окръжният съд в Кърджали осъди на една година и десет месеца затвор условно румънски гражданин,карал като бесен на път за Маказа.Магистратите установиха ,че М.П. е карал със скорост двойно по-голяма от разрешената,предизвикал е катастрофа и смъртта на нашенец.

Съдът постанови:Признава М. П. /M.-А. P./, роден  в гр.К., обл.Прахова, Република Румъния, румънски гражданин,  с висше образование, работи като управител на „К. С.“ ООД, със седА.ще в с.Б., обл.И., Република Румъния, женен, неосъждан, за ВИНОВЕН в това, че на 24.08.2024 год., на път I-5, км 376 +350 , на разклона за с.П., общ.К., обл.Кърджали., при управление на моторно превозно средство - лек автомобил марка „Шкода.“, модел „Октавия“, с румънски регистрационен номер, нарушил правилото за движение по чл.21 ал.2, във вр. с ал.1 от ЗДвП, въвеждащо забрана при избиране скоростта на движение да превишава скоростта от 60 км/ч, сигнализирана с комбинация от пътни знаци А26 и В26, като управлявал пътното превозно средство със скорост от 124.39 км/ч, и по непредпазливост причинил смъртта на А. Х. Е.  поради  го ОСЪЖДА на наказание “Лишаване от свобода” за срок от 1 /една/ година и 10 /десет/ месеца. На основание чл.66 ал.1 от НК ОТЛАГА изпълнението на така наложеното наказание „лишаване от свобода” на М.-А. П., със снета по делото самоличност, за срок от 4 /четири/ години, считано от влизане на присъдата в сила. На основание чл.343г, във вр. с чл. 37 ал.1 т.7 от НК НАЛАГА на М.-А. П., със снета по делото самоличност, наказание „Лишаване от право да управлява МПС” за срок от 2/две/ години, считано от датата на отнемане на свидетелството му за правоуправление.

ОСЪЖДА М.-А. П., със снета по делото самоличност, да заплати по сметка на ОД на МВР - К. направените на досъдебното производство разноски, в размер на 5 770.36 евро; както и да заплати по сметка на Окръжен съд – К.. сумата в размер на 358.03 евро, представляваща направени по делото разноски в съдебното производство

Присъдата подлежи на обжалване пред Апелативен съд в Пловдив.

Кърджали бг вести

Източник: Kardjali.bgvesti.NET

Facebook коментари

Коментари в сайта

Трябва да сте регистриран потребител за да можете да коментирате. Правилата - тук.

Случаен виц