Ден на отворените врати организира Превантивно-информационният център по наркотични вещества в Смолян

 

По повод 26 юни – Международния ден за борба със злоупотребата и нелегалния трафик на наркотици, Превантивно-информационният център по наркотични вещества към Община Смолян организира Ден на отворените врати.

Инициативата е насочена към младите хора в училищна възраст и има за цел да повиши информираността относно рисковете от употребата на наркотични вещества и значението на превенцията.

Посетителите ще имат възможност да разгледат тематична изложба, да се включат в кулинарна работилница с превантивен акцент и да участват във викторина с награди. Подготвен е и информационен кът, както и образователно-превантивна сесия със симулативни очила, чрез която участниците ще могат да се запознаят с ефектите и опасностите от употребата на психоактивни вещества.

Събитието ще се проведе на 26 юни от 10:00 до 17:00 часа в сградата на Община Смолян, бул. „България“ №12, източно крило, етаж 6.

Източник: Smolyan.bgvesti.NET

Видеа по темата

Facebook коментари

Коментари в сайта

Трябва да сте регистриран потребител за да можете да коментирате. Правилата - тук.