Ученическият отбор на Кърджали се класира в топ 10 на националното състезание „Млад спасител“

Представителният ученически отбор на област Кърджали се класира в топ 10 на националното състезание „Млад спасител“. То се проведе в Плевен от 22 до 24 юни. Отборът зае престижното шесто място, с което отново доказа, че е сред най-добрите в страната. Негов капитан е Еда Сейдахмед и участници Айда Бекир, Красимира Георгиева и Станимир Павлов.

„Всички са седмокласници от СУ "Отец Паисий" в Кърджали и въпреки усилената им подготовка за матурите, показаха на терен отлични умения за действия при бедствия, аварии, катастрофи и оказване на първа помощ. Много добър бе и резултатът им на теоретичната част“, каза ръководителят на отбора Веселина Кючукова. Тя добави, че тази година е била особено трудна за отбора „Млад спасител“, защото всички се подготвяли усилено за НВО-тата в края на втория срок. Те обаче са положили усилия и старания за националното състезание, а резултатите им са доказали тяхното убедително представяне. Ръководителят на отбора благодари на БЧК и Регионалната дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ в Кърджали за подкрепата им при подготовката на отбора. „Форматът на националното състезание е изключително полезен за учениците, защото им дава знания да работят в екип и под напрежение, както и умения да ръководят. Учи ги на взаимопомощ и доверие - да разчитат на своите съотборници“, уточни Веселина Кючукова.

След заслужената победа отборът от Кърджали посети различни културно-исторически забележителности, сред които Историческият музей и „Панорама Плевен“.

Съобщават от СУ"Отец Паисий".

Източник: Kardjali.bgvesti.NET

Видеа по темата

Facebook коментари

Коментари в сайта

Трябва да сте регистриран потребител за да можете да коментирате. Правилата - тук.