Представиха новите костюми на танцов състав „Веселие“ на концерт в Узунджово

Изображение 1 от 5

    Представителен концерт на Детски танцов състав „Веселие“ при НЧ „Цвят – 1898“ се проведе снощи в хасковското село Узунджово. В концертната програма участниците представиха разнообразие от български народни танци от различни фолклорни области.

    Събитието имаше и представителен характер, тъй като за първи път бяха показани новите сценични костюми на детския състав, закупени с финансиране от Община Хасково по програма „Читалища“ за 2025 година.

    Ръководител на Детски и Танцов състав „Веселие“ е хореографът Димитър Димитров, под чието ръководство децата и младежите развиват и популяризират българските фолклорни традиции.

    Концертът премина при голям интерес от страна на публиката и бе посрещнат с аплодисменти от присъстващите.

    Източник: Haskovo.NET

    Видеа по темата

    Facebook коментари

    Коментари в сайта

    Трябва да сте регистриран потребител за да можете да коментирате. Правилата - тук.
    Последни новини