Две думи за мисията „Добротворство“

Талантливи ученици от ЕГ „Христо Ботев“с четки и бои поемат на мисия „Добротворство“

В последните дни от лятната ваканция две единадесетокласнички от Езиковата гимназия „Христо Ботев“– зарадваха децата и младежите от ЦНСТ ДМУ „Веселчане“, като изрисуваха стена в дома и създадоха още повече уют и настроение за неговите обитатели.Дамла Тасим и Сияна Бакалова грабнаха четки и бои и се отправиха на поредната си мисия „Добротворство“.Радостта в очите на децата, благодарността на социалните работници и приятелствата между младежите нагледно показват на обществото, че добротата  е най-верният път към сърцата на хората. Техният жест е и вдъхновяващ пример за съчетаването на талант и съпричастност.

С творческите си постижения се отличиха и други възпитанички на Гимназията.  Дамла Тасим, Ангела Раева и Виктория Сариева спечелиха наградата на спонсора в конкурса за рисунка, пано и декорация на тема „Плодородието в нашите градини“. Събитието беше част от Дванадесетото издание на Фестивала на чушките, домата и традиционните храни – ПАВЕЛФЕСТ.

Прави впечатление, че Дамла Тасим е сред участничките и в двете инициативи. Това е ярко доказателство за  всеотдайност, творчески талант и желание за добри дела.

Тези успехи са показателни, че нашите ученици носят в себе си не само знания и умения, но и стремеж да оставят света по-красив и по-добър.

Това съобщиха от ръководството на Езиковата гимназия

Източник: Kardjali.bgvesti.NET

Видеа по темата

Facebook коментари

Коментари в сайта

Трябва да сте регистриран потребител за да можете да коментирате. Правилата - тук.
Последни новини