Осемнадесет души са пострадали при пожар в предприятието в за захарни изделия „Макпрогрес“ в град Виница в Република Северна Македония, съобщи информационният сайт news.bg.
Пожарът е избухнал снощи в складовете и в производствените блокове 6, 7 и 8 на фабриката. Сигнал за инцидента е бил подаден към 18:40 часа вчера на единния спешен телефон 112. Веднага на терен са били изпратени огнеборци с няколко противопожарни автомобила.
Впоследствие кметът на община Виница заяви, че огънят е локализиран. В гасенето са се включили пожарникари и доброволци от Виница, Кочани, Щип, Македонска Каменица, Кавадарци, Струмица, Делчево, Пробищип, Свети Николе, Радовиш и Велес.
Днес в усилията за потушаване на пожара се включи и Търговската камара, нa която предприятието е член. Сформиран кризисен щаб със собственика на фабриката за координиране на действията по пълното нормализиране на обстановката. Изгорели са три цеха и склад.
Пострадали са пожарникари, доброволци и служители на завода.
Част от тях са настанени в многопрофилната болница в Кочани, а други са транспортирани в Скопие. Всички са в стабилно състояние. Някои от пострадалите са с изгаряния, а други са обгазени.